www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 10:28 pm.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 63 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: PROMOCIJA ROGATICKE MONOGRAFIJE - 2010
TekstNapisano: Januar 7th, 2010, 5:13 pm 

Tekstovi: 3246
Sarajevo
Promocija monografije "Rogatica" u Domu vojske BiH

Slika

Promocija monografije "Rogatica", u čijem pisanju je učestvovalo 14 autora, zakazana je za srijedu, 13. januara 2010. u 13 sati u Domu vojske BiH (svečana sala) u Sarajevu.
Monografiju će promovisati prof. dr. Tomislav Išek, prof. dr. Mirko Pejanović, Hardudin Somun, publicista, te prof. dr. Jusuf Žiga, urednik, i Mehmed Sokolović, predsjednik Organizacionog i Redakcionog odbora za objavljivanje ovog djela. Moderator promocije je Dragan Jovičić, dramski prvak.

U pisanju monografije sudjelovalo je 14 autora, među kojima se nalazi niz univerzitetskih profesora i drugih eminentnih imena iz različitih djelatnosti. Monografija je koncipirana u 13 tematskih cjelina unutar kojih se nalazi preko 400 autentičnih fotodokumenata o veoma značajnim kulturno-historijskim spomenicima sa tog područja, prirodnim znamenitostima, sakralnim i privrednim objektima, običajima, poznatim ličnostima, važnim događajima i sl. Sa različitih aspekata opisan je život na tom području od najranijih vremena do danas.

Cilj objavljivanja ove monografije je da se sačuvaju od zaborava milenijski sedimentirani i nadasve prepoznatljivi sadržaji života rogatičkog kraja. Ona je posebno namijenjena tokom nedavne agresije na BiH brutalno raseljenim rogatičanima čija djeca danas odrastaju razasuti u brojnim zemljama svijeta. Mnogi od njih, zasigurno, nikada neće imati priliku da se susretnu sa zavičajem svojih predaka. Memorijsku predodžbu o tom zavičaju moći će imati samo kroz publikacije ove vrste. Kad je riječ o bošnjačkom stanovništvu, Rogatica spade ne samo u red najraseljenijih općina u BiH, nego i sa najmanjim procentom povratka prognanih, pogotovo u urbano područje.

(Sarajevo-x.com)

Nazad na vrh

Naslov: Re: Promocija monografije Rogatica
TekstNapisano: Januar 8th, 2010, 3:05 am 

Tekstovi: 10155
Otkud nadzose 13 da bude pa jos i 13 sati?Nadam se da ovaj broj nece biti nesretan i da ce knjiga dozivjeti uspjeh i prihvacena od onih koji je procitaju.Da budem iskren ovo mi sve nekako izgleda kao definitivni oprostaj sa Rogaticom i kao slika sa maturske veceri tako ce nam i ova knjiga biti zadnja uspomena vezana za Rogaticu.A ako je tako onda ima mjesta i onom datumu i shatu.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 8th, 2010, 5:29 am 

Nebi trebalo Zele da nam ova monografija bude i zadnja uspomena na Rogaticu,mada su je mnogi zaboravili.Sto se tice ove monografije,mislim da ce imati neprocjenjivu vrijednost za buduce generacije koje su rasute sirom svijeta,da znaju odakle poticu, gdje im je bio zavicaj a i buduci historicari ce imati od nje korist.Gledajuci imena ljudi koji su radili na izradi ocekujem da ova monografije bude pun pogodak.Neznam dali su obuhvatili i period rata 1992-1995.??

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 8th, 2010, 7:51 am 

Tekstovi: 13163
Ja već imam knjigu. Izgleda kao enciklopedija. Trebao bi je svako od vas kupiti. Potrebna je i našoj djeci da vide i saznaju ko smo i šta smo. Knjiga će na promociji biti 35KM a od 1.Februara u prodaji 50 KM. Ko želi uzeti ja bih mogao na promociji to uzeti i poslati vam poštom. Vjerujte da vrijedi i da je šteta ne imati je u kući.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 8th, 2010, 12:34 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Galibe,znaj da sam u startu za.Ako ti nije zahmetli de to uradi i za jarana Seleta,a i skontaj nacin kako da se to plati.Mozda i,ako si voljan,da to ucinimo javnim na stranici,pa da vidimo kakvo je interesovanje.
Ako nisi u mogucnosti nekako cu se vec snaci.Ima valjda jos finih Rogaticana u Sarajevu.Poz.Sele

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 8th, 2010, 5:07 pm 

Sele dobar prijedlog,nebi lose bilo da probamo ovdje preko stranice naruciti knjige naravno ako Pitar ima vremena i mogucnosti da nam ih isporuci.Ja bih trebao 5 komada,jedna za mene i naseg sugradjanina Emira Zunica a tri su poklon mojim ahbabima.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 8th, 2010, 8:05 pm 

Tekstovi: 13163
Ja sam već bio sa Mehmedom Sokolovićem i dogovorio. Uzeću knjiga koliko treba i svima vam poslati. Za plaćanje će mo se dogovoriti, nebi trebalo da bude problema. Za raju sve. A vjerujte, imaćete šta i da vidite. Ja imam jednu, a kupiću još dvije za poklon. Moram Uroševićima ponijeti kad krenem u Beograd jer znam da će to biti za njih pravi poklon.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 8th, 2010, 8:47 pm 

Tekstovi: 367
Galibe, molim te stavi i mene na spisak za knjigu...pozdrav:)

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 9th, 2010, 2:53 am 

Tekstovi: 10155
Meni ces preko uhodanog sistema jednu bezecovati.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 9th, 2010, 3:20 am 

Tekstovi: 4128
Galibe, i za mene 2 (dva com) tako ti Boga.
Javicu ti se ekstra. Uzmi za mene, ali nemoj mi slati.
Bude netko dopelal do tebe.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 9th, 2010, 9:50 pm 

Da saberemo koliko je ko do danas knjiga narucio,Pitaru ce biti lakshe racunati. ;)

Sele 1 knjiga
Shana 5 knjiga
Amra 1 knjiga
Suhi 2 knjige (neslati postom,bude neko dopelal do Pitara)
Zele 1 knjiga(bezecovati preko uhodanog sistrma) ;)

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 10th, 2010, 1:38 am 

Tekstovi: 367
Ma ni meni ne slati postom. Kao sto rece Suhi neko ce dopelat, ja odvud ja otud...sa knjigom mislim. Suhi ko da cuh Sevalu:)

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 63 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 8 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: