www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 12th, 2021, 2:11 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 70 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: IZBORI PREDSJEDNIKA ROGATICE 2009
TekstNapisano: Juli 14th, 2009, 1:47 am 

Tekstovi: 2730
IZBORI 2009

Poštovani moji rogatičani, prijatelji.

Vrijeme je izbora, godišnji još malo traju, pa se ide dalje..

Nedavno mi sinula jedna ideja, zapravo dvije, ama - ne znam kako će ko na to reagovati?!

Obzirom, da smo se ovdje našli pod ovom nebeskom kapom, razbacani po svijetu, a tu evo,
napravili jednu malu virtuelnu, (kakvu-takvu), komunu ROGATIČANA, ne bi bilo loše, da izaberemo, kao rogatičani
između sebe, PREDSJEDNIKA ROGATICE
, a onda, ako se prijedlog usvoji, trebaćemo i drugih zanimanja...

Mada se ne mislimo baviti politikom, nikad se ne zna..

Više glava, više zna.

Bez predsjednika Rogatice, ne može se više ovako! Da biramo, od predsjednika naše Rogatica, pa sve do poštara,
mehaničara, električara, komandira stanice milicije (policije), ključara glavne riznice blaga (ko li će to dobiti?), učitelja,
direktora škole, a vi nastavite sa zanimanjima – do čuvara Tehnostransa, krojača dresova za FK „Mladost“, direktora,
sekretara, vatrogasca, golmana...

Ako nam je ovako teško, da smo bez domovine, što je svakako porazno, za sve nas, dajte da se malo našalimo..ali, ozbiljno uradimo...

Druga je ideja, pisanje romana..počnemo sa jednom temom..onda sa rečenicom...i svaki dan ili kad ko može, doda koju riječ ili rečenicu..
pa, da vidimo, šta će ispasti.

Mislim da će biti smijeha..

Može i opis slike i slično..mislim da će nas to više zbližiti...smijeh je i u muci lijek..

Ne znam, šta mislite...

Ako ideja nije dobra..recite, pa ćemo na pivo u Ružu..ili u kino...predstava samo što nije počela....

S poštovanjem

Nazad na vrh

Naslov: Re: IZBORI PREDSJEDNIKA ROGATICE 2009
TekstNapisano: Juli 14th, 2009, 2:56 am 

Tekstovi: 4128
E, Hamdo, cek'o sam ovo vec odavno, a proslo je mlogo, mlogo vremena od kad smo o ovome pricali.
Meni licno se ideja svidja i mislim da bi je i ostala gospoda trebala da podrzi.
Posto ja sutra idem na testu, a vraticu se kad stignem, akobogda, zelio bih da predlozim da se napravi, nesto kao lista kandidata i za koju funkciju.
Zato vi, gospodo, koji radite k'o trudnice po 8 ( osam ) sati, prijonite na pos'o i napravite liste kandidata i za koje funkcije. Mi koji radimo puno radno vrijeme ( 12 do 16 sati ) kad zamognemo s vremenom, da' ce mo i svoj doprinos ( prijedlog ).
Srdacno vas pozdravljam, gospodo predlagaci i gospodo kandidati.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 14th, 2009, 8:44 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Da ne bi mi puno ublehasili i puno mudrovali(mudrosrali) ja odmah predlazem sebe - najpostenije.I to za predsjednika hala i kanala rogatickih.Ovo ozbiljno mislim,a znam i zasto...zato sto nas desetak ovdje seremo i pisamo uz vjetar.Ma kome bolan,probalo se.ne ide i alaihimanet.A ja,kao vjerojatno najstariji,imam i tu prednost,mene za predsjednika,a volio bih,ako je moguce,i Suhog za sekretara,pa i Zeleta za cuvara riznice.A Hamdo bi mogao biti portpalor ili ,kako se to po bosanski kaze ,glasnogovornik,pardon,govornik naglas.A moderatori da ostanu da moderiraju.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 14th, 2009, 9:50 pm 

Ima jedno 6-7 mjeseci, kad sam kontaktirao moderatora ovih stranica, da ovo napravimo, već tada sam
odmah rekao Šele je kandidat Nr. 1, što zbog godina, koje mi mlađi rogatički klinci, uvijek poštivasmo, pa i sada,
a što zbog mudrosti, znanja i poštovanja, koje našem Šeletu, nadam se, da većina tako misli, niko ne može osporiti.

(Ukoliko ima neko mudriji, voljniji, ne kažem za naše stare. Oni su van ovoga. Oni su dali, šta se dati moglo.)

Slažem se sa rečenim, ne zbog nekoga, već zbog nas. I, inata i prkosa, onog bosanskog! Ebenog!

To što su drugi zakuhali, najeli se, kako to 'fino haški doktor' za svoje kaže - 'debelo govana', od donacija i
sada su samo - Bog i oni - 'hodže i hadžije' - nas ostale - ko handri! Kakva domovina, Rogatica..a-a! Ništa!

(Nije samo Rogatica. Tu je Brčko, Bijeljina, Srebrenica, Foča, Rogatica, Banja Luka..Bileća, Trebinje..)

Za sve smo mi sami krivi! Sami pali, sami se ubili! Kao da se ništa ne može promijeniti. Njima je fino i to je to!

Mi smo ona 'bogata uboga dijaspora', koja nema ni o čemu pojma. Oni su 'obrazovani', zaposjeli stolice, dok im
doktori nemaju hljeba ni posla. Ljudi na TV govore, da su željni hljeba ili se to samo nama pričinjava. Mi smo
daleko, pa nemamo pojma šta se događa, a pored naših punih frižidera, lahko nam gledati, da naši ljudi gladuju.

Treba pisati, koliko građana umire od gladi..ima primjera koliko želite. Posebno stariji ljudi. Ne samo naših!

Je li sramota o tome pisati?

Pored onoliko vila, auta, bogatstva..mostova..dalje ne smijem...od straha pred Bogom..a, oni to koriste i profitiraju...

Ja, pomažem onima, kojima treba! Oni koji su kod kuće, debelih računa, neka smanje malo sa izgradnjom, neka
podijele višak stečenog, Bog će im to staviti na račun. On sve vidi i sve zna!

Iskreno rečeno, da se mi malo opustimo, zaslužili smo, pa ćemo dalje...Oni kod kuće, neka čitaju..

Rogatica.com treba predsjednika!

Zašto da nemamo predsjednika? Ja predlažem našeg dobrog Šeleta, da nas 'vodi', ako nas mogu cijelu vječnost vodati
zatvorenici i kriminalci, zašto to ne bi bio neko iz, svima nama dobro poznate i plemenite rogatičke familije?!

Pa, makar i virtuelno, ako se slažete..

Zar nije tako?

Ostalo, ostavimo raji, neka i oni kažu koju..ako žele...

Upravo mi pade na um ona:"Koga je opeklo, puše i na jogurt..!"

Sve mi se čini, raju su nam dobro isprepadali razni kriminalci, zatvorenici, kokošari...pa, se slabo javljaju i kad treba..na
izbore, neće nikako..a-a. Nemaju vremena. (Pušu na jogurt!)

Ovdje u dijaspori ništa ne valja..hajte, ostanite tu gdje jeste...i šutite, gdje možete..I, mi šutimo i šutićemo. Svima dobro.

A, mi ćemo i dalje voljeti našu Rogaticu, još više, od onda, kada su nam je uzeli, a vlast se sa tim pomirila..i drži onoliko
mjesta, koliko fildžan, koliko fotelja..i, čeperak..onako, obrazli, kao do sada. Tako narod kaže. Tako kaže dnevna štampa.

Eno, piše i govore, da se već pišaju i na njih i na zastave nam i nikom ništa!

Ja sam napisao tekst o tome i javno se izrazio, zauzeo stav, a nisam plaćen za to. Branim svoju Republiku BiH. Od njih se niko,
do danas nije javio niti izjasnio. Možda, jednom...dok preberu, prebroje..

Tako govore, oni na našoj i vašoj TV.

Ja samo napominjem i ponavljam, ostalo imate na 60 minuta!

Bože sačuvaj i spasi!

PS

Glasajte, vrijeme je...nama treba president..!!!

A, narodu - hljeba i igara !!

(Mi smo samo forum, Non-profit organisation!)

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 15th, 2009, 2:14 am 

Tekstovi: 10155
Dobro ovo!!!

Samo polahko...Predsjednik treba i te kako.Ali predstavljanje mora biti detaljnije.
Moramo znati sve o kandidatima jel clan stranke :beer: ili je od onih sto :headbang: ,a i nedaj Boze da nije od one vrste :mooning:.Kad sve saznamo onda mozemo da se :handshake: .Znate kako u Bosni rade predsjednici danas :beer: a sutra ha :coffee:i odmah hoce da zabrani :smoke: Birali smo i imali prije :hug: za predsjednika pa zato treba biti :roll: i dobro :fubar:
Prvo treba da smislimo njegove duznosti,obaveze a i zakletvu koju treba poloziti kada ga izaberemo.
Prije prijedloga treba da se odrede i druge pozicije na koje biramo.
Ja bih to po etapama.
1.Predsjednik(i odmah tjelohranitelj ko ce da mu bude)
Sofer mu(ne mora ako nece)
Savjetnik za :cash:
Savjetnik za :muscle: i \o/ i :music:
Savjetnik za vjerska pitanja :bow:

USLOVI:
Za Predsjednika-
1.Mora biti ROGATICANIN
2.Mora biti INSAN
3.More musko(pozeljno)a ako nema ko onda more i zensko
4.Mora imati :mp: da mu se ne mora kupiti
5.Ako nema kola nema mu ni sofera
6.Ne smije imati stranku
7.Mora da plati :d: kad ga izaberemo
8.Mora poloziti zakletvu
Evo otprilike vako nekako bi trebali.Naravno da ce jos toga da se dopise na prijedloge biraca samo ters zahtjeve cemo odbaciti.
A ko ne bude ispunjavo postavljeno evo :finger: sto ce biti.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 15th, 2009, 3:49 pm 

Zele, dobro ti mene nasmija. Tako je.

Ako ti nije teško, daj sroči jedan tekst, zakletve, upravo ovako, kako ti to znaš..Boljeg nemamo..
A, trebaćemo i spisak dužnosti i zanimanja, skrojeno samo za nas..od glumaca, umjetnika, pisaca..

Trebamo i predsjednika suda, sudiju, dežurnog fotoreportera...ko li bi to samo mogao biti..??!
Trebaće ljudima suditi, pa i miriti, ako zatreba..

I, ja glasam za njega..pogodite..ko bi to bio..

Kad neko može da pravi :mooning: , eto i mi možemo cirkus ;) ..(čekajte dok krenu izbori..) :lol:

Neko :x , neko |-) , a neko se :D

U to ime :beer:, tu imamo trenutno 24C

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 16th, 2009, 3:59 am 

Tekstovi: 2099
A zasto ne bi mogli birati predsjednika, cak i kada bi ga kandidovali za prave izbore, ubijedjen sam da bi mogao biti makar u opstinskom skupstini. Samo sto mi ne bi pozivali da se glasa za SDS i slicne, kako bi zauzvrat dobili to mjesto u opstinskom vijecu.

Evo i moguce zakletve

Danas, kada postajem predsjednik
Dajem časnu predsjednicku riječ
Da ću se dobro veseliti i raditi
I biti dobar predsjednik
Da ću voljeti našu bivsu carsiju
Mjesnu zajednicu Rogatica
Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo
I da necu biti papak (a moze i bilo koja druga rijec) kao neki
Da ću cijeniti sve ljude svijeta
koji žele istinu i pravdu

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 16th, 2009, 1:00 pm 

Dodaj u ovu zakletvu:
Necu biti interesdzija
Ne mora me niko castiti a ko hoce necu odbiti.
Necu nikog zajefrkavati.
Necu fermati zvanicne politicare.
Necu se ulizivati nikome.
Necu hateriti.
I ako sta zeznem nemojte mi namah oci vaditi.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 16th, 2009, 5:10 pm 

dodaj:

- Ako pobjegnem sa donacijama, dabogda me voda odnijela, dio ću (vraga) vratiti;
- Obećavam da, kad dođem na vlast da me niko neće skinuti;
- Obećavam da ću osim strahovlade uvesti diktaturu alkohola, pušenja i dima;
- Obećavam da narod neću puno fermati;
- Obećavam da ću dohakati svim restoranima i hotelima, posebno aščinicama;
- Da ću samo sa visine i daleka biti dostupan ;
- Da ću svu lovu prebaciti sa kajmanskih ostrva na Cipar;
- Čim me izaberete da mi se skinete….s vrata..
- Da neću prisustvovati ni jednoj premijeri filma od Kusturice;

Ko ne časti makar gajbom piva, da mu se auto nikad ne otelilo..

Čim me izaberete, da mi se dodijeli lični vozač i vozni park sa sljedećim automobilima :

- Audi 1,2, i 3
- BMW 5-cu,-6-cu,-7-cu
- VW Touarega ili Quatro version
- Za svaki slučaj, nek se nađe jedan fićo,
- Autobus sa WC za moj izborni tim…

- Mini moris mojoj ljubavnici
- Porše mojoj unuci
- Bicikl njenom siinu
- Romobil njegovom prijatelju
- Rolšuhe njegovoj prijateljici
- Skije njenoj majki
- Sanke njenoj sestri
- Kuleta njenom mužu
-

Jesam li šta zaboravo ?

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 16th, 2009, 7:57 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
E vala teska vam zakletva.Ja odustajem od kandidature,lakse je meni sam sa sobom.Zakleo bih se jedino da ne umijem izdati,da bih zrtvovao mir i da, podjahkad ,jedno mislim prije podne,a drugo poslije podne.I da sam u alkholu fin,tj.ako ne preceram.Ali stoga ja predlazem Suhog,covjek je cesto odsutan pa se nece petljati u svoj poso.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 16th, 2009, 9:41 pm 

Biramo predsjednika!

Sele, kao sto vidis, sve je sala, nema zakletve, to se raja malo "zagrijava"..i nije se lose nasaliti..izbori su..
Sto se tice onoga, da je covjeku jednostavnije samom, ima tu podebele istine..ali mora se i sa rajom..

Uskoro će, ako nisi znao, susret rogaticana u St. Louisu, pa ce se vidjeti i neka i sami popricaju.

Prijedlog koji si ti naveo, ja mogu samo da podrzim, jer je u stvari, zbilja dobar, dakle:

Predsjednik: Sele
Sekretar: Suhi
Cuvar riznice: Zele
Fotoreporter: Pitar
Glasnogovornik: Camo

Urednici i moderatori: Almir i Shana

Tu će doci i ostali, na odmoru su - i, imamo kvorum!

Trebace nam dimnjacara, taksista, ko ce kahve kuhati, kako je to Pasan radio..svima je godilo..
pa, ko ce filmove pustiti, a trebacemo i konobare..ih..trebace toga...cijeli grad...cijela Rogatica..

Da cujemo, sta drugi misle..ti ne mozes tako lahko odustati, kako mislis..ti si nas i Bogin...moj Sele...
i, ako Bog da, samo da te zdravlje posluzi, izaberemo te za dozivotnog..

Narode, na izbore..sta mislite, sta predlazete..

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 17th, 2009, 1:34 am 

Eno vec smo probom izgubili kandidata.
Da ne bi to bilo nek onda zakletva bude.

KUNEM SE!
BICU PREDSJEDNIK.

Beli vise nece niko odustati.

A za Suhog ima druga pozicija ;)

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 70 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 7 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: