www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: Novembar 18th, 2017, 9:25 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 880 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 70, 71, 72, 73, 74
Autor Poruka
 Naslov: Re: ROGATICA DANAS
TekstNapisano: Juli 20th, 2016, 2:18 am 

Tekstovi: 10024
Iako sam kratko bio u Bosni ipak sam odvojio vrijeme da obidzem nasu :think: Rogaticu.I pored truda opstinskih institucija da Rogatica izgleda modernija i ljepsa moji utisci ipak nisu pozitivni.Moram priznati da izgleda lijepo ono sto rade sa Rakitnicom kao i to kako izgleda sportski centar pripreljen tada za MOSI ali to je i prije bilo lijepo,manje ali lijepo, ali kad se prodze kroz mahale prica je sasvim drugacija.Ako se uz sve to pogledaju nekadasnje rogaticke firme mislim da i onome ko nikada nije bio u Rogatici postaje jasno da je tesko i nimalo prijatno zivjeti u njoj.Oni koji danas zive u Rogatici placaju visoku cijenu za ono sto se desilo 90-tih i politickih ciljeva vlasti i vecine naroda tog entiteta.Ni jednog jedinog trenutka nisam imao osjecaj da sam u gradu a i to boli jer Rogatica je bila meni najdraze mjesto za zivot.Iako se eto nesta i gradi i uredzuje ipak vise nema nista sto urbane sredine treba da imaju pa cak ne postoji ni osjecaj da se insan nalazi u takvoj sredini.Nazalost Rogatica je postala rularni dio(samo nezna kome i cemu) dok je obilazis nemoguce je ne osjetiti balegu i izbjeci susret sa konjskim ili volovskim kolima a oni koje sreces po rogatickim mahalama obuceni su za rad na njivama i sl.Zanivljivo je da je i govor kao i akcenat izmjenjen i da je poprimio bas ono rularno pa da ne znam gdje sam pomislio bih da sam dosao u pogresno mjesto.Mozda se nekom nece svidjeti sta pisem ali mislim da smo sretan narod jer nasa omladina,a i mi ne zivimo u ovakvoj Rogatici.
Ima mnogo jos cega ali mislim da je od mene dovoljno i da svako moze shvatiti kakvi su moji osjecaji o danasnjoj Rogatici.

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 3rd, 2016, 2:00 am 

Dobi Rogatica i teren za tenis.Nadam se da jednog dana ondje nece biti smjestena stoka i da ce posluziti svrhi.
Attachment:
20160709_165141.jpg
20160709_165141.jpg [ 234.4 KiB | Pogledano 675 puta. ]

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 20th, 2017, 9:48 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5789
Danas se u srpskim novinama hvale (za americke pare) kako su uspjeli da sprijece propadanje mosta na Zepi.A sesdesetih godina rogaticki dundjeri predvodjeni Esadom Behlulovicem su ga prenijeli kilometar uzvodno,i stajao je stamen do danas.

Attachmenti:
most.jpg
most.jpg [ 136.34 KiB | Pogledano 471 puta. ]
Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 21st, 2017, 2:11 am 

62 tisuce i kusur potrosise a opet nista nece biti jer graditelj a i oni sto ga premjestise nisu imali u planu da teretnjaci voze robu preko njega.Par godina i opet ce poceti problemi a da je nas Esad ziv za one pare bi ga jos jednom rastavio i sastavio a beli bi ga i ojacao da moze trpiti i teret.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 880 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 70, 71, 72, 73, 74

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 2 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: