www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 10:05 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 163 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Mali muzej uspomena na Rogaticu
TekstNapisano: Januar 5th, 2015, 2:35 pm 

Tekstovi: 10155
Znaci krenulo je na bolje i neke slike si pronasao :up: a to sto FB profil nemam sve vise me kosta i mnogo cega ne vidim pa bi i mnogi mogli da prate tvoj primjer postavljajuci i ovdje slike.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 5th, 2015, 8:23 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Znas Zele,i ovaj moj jaran Kemo umjetnik ima FB profil i jednog prijatelja(mene),pitam ga sto,kaze da me svako ne handri,ters,pa to ti je...a mozda je i u pravu.Ali ja ga lagano obradjuje,voli on samnom popricati...

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 6th, 2015, 2:40 am 

Ko zna mozda sam i ja ters zbog tog FB ali kad imam ovo,Skype,telefon i brojeve onih sa kojim samo tako komuniciram i sto ce mi,sto rece Kemo,da me handri neko koga i ne znam.Veliki je to hatar sto on s tobom koristi FB a razumijem ga jer bi i ja zbog nekog do koga mi je stalo isto uradio.Bolje jedan vrijedan nego 100-200 svakakvih.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 6th, 2015, 12:29 pm 
Site Admin

TURISTICKI VODIC ROGATICE iz 1984.

Attachmenti:
tur,vodic.jpg
tur,vodic.jpg [ 354.3 KiB | Pogledano 4413 puta. ]
Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 6th, 2015, 3:07 pm 

Znam da si dosta truda,vremena i pameti potrosio da ova organizacija proradi u Rogatici a i poslije kada je pocela funkcionisati pa zato i znam da ti ovakve stvari bude razne osjecaje.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 6th, 2015, 3:46 pm 
Site Admin

zato si zasluzio znacku

Attachmenti:
tpr rogatica.jpg
tpr rogatica.jpg [ 130.58 KiB | Pogledano 4415 puta. ]
Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 7th, 2015, 3:10 am 

:up: Dali ove ili naredne ja sam dobio i sahat za 10 godina rada.A i znacke su nam dijelili pa sam najvjerovatnije ovakvom bio zakicen.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 21st, 2016, 10:57 am 
Site Admin

I ovo je otislo u muzej sjecanja.Jedna ovakva tabla iskoristena je kao kosarkaska u nekom selu kod Dobruna,vidi se u onom filmu "Lepa sela lepo gore"

Attachmenti:
tvorn.pr..jpg
tvorn.pr..jpg [ 84.39 KiB | Pogledano 3839 puta. ]
Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 9th, 2016, 8:09 pm 
Site Admin

Zahvaljujuci Muameru dobili smo desetke slika Rogatice sa jednog filma...evo jedna za pocetak,odozgo s puta sa Matinog brda.

Attachmenti:
NN rg 33.jpg
NN rg 33.jpg [ 145.25 KiB | Pogledano 3769 puta. ]
Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 13th, 2016, 7:20 pm 
Site Admin

Ovo je samo za Zeleta,pitacete - zasto?Pa ja i Zele jedini jos "drzimo" ovu stranicu u zivotu,mislim,s ponekim komentarom...Na slici je pok.Nesic Dragoslav Beli,Zeletov tetak i tetka Fatima,rodjena Zec.Sliku sam "ukrao" od Sejle Durmisevic kojoj je pok.Beli (ili njenoj mami) bio tetak,a postavio je Galib Lihic na FB Rogaticani.Ali fali mala prica.
Fatima je bila jedna od najljepsih djevojaka u Rogatici,uciteljica kao i nen izabranik Beli,iz Arandjelovca...i rodila se ljubav koja je krunisana brakom i dvjema krasnim djevojcicama.Njegov skolski drug i "zemljak" Miroslav Urosevic Argus ozeni jos jednu ljepoticu,Fahriju Urosevic rodj.Causevic,dobiju dva krasna sina i tako...zivot tece dalje.
E onda,desilo se negdje krajem osamdesetih umre Fahrijin svekar cika Zika,i kako je red,valja otici na sahranu u Kragujevac,skola "da" auto volgu i sofera rahm.Avdu Mesanovica Pitica,naprijed direktor Gimnazije Ahmed Kukaviva a.r.,iza ja(Ferka mi je vjencana kuma) i Beli...Put je dug i prepricavaju se sjecanja,u jednom momentu Beli veli kako je on dosao u Rogaticu da siri bratstvo i jedinstvo,sve je sala,a Ahmo a.r. veli njemu:kad si htio siriti bratstvo i jedinstvo sto ne ozeni Fatimu Spirku(jedna stara zena u komsiluku koja se nikad nije udavala) nego Fatimu "Zecku" jednu po jednu ljepoticu...i da dodam,jebem vam bratstvo i jedinstvo koje ti i Argus,i ovdje prisutni Sele k....cima kujete.Nasta smijeh.
Ispratismo pok.Ziku na pocinak i u povratku poce prava diskusija...to je bila raja.Ahme vise nema,ka ni Avde,s Fatimom se rijetko cujem,sa Ferkom i Argusom sam u redovnom kontaktu,i tako zemaljski dani teku.

Attachmenti:
bali i fatima.jpg
bali i fatima.jpg [ 60.33 KiB | Pogledano 3676 puta. ]
Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 14th, 2016, 3:06 am 

Jos davne 1963 je Dragan usao u nasu familiju "radi" bratsva i jedinstava a koliko je Tima bila lijepa i zgodna sirio bi i ja da izbi kakva kao ona.Salu na stranu, nesto kao njihov brak bi svako pozelio i jedino to sto bi kratko ne bi dobro.A da se bratstvo moze siriti drugacije nego li je to partija propisivala pokazalo se to 88 na godisnjicu njegove smrti kada sam u posjetu njegovom grobnom mjestu odvukao moju nenu Fizu i Draganovu mamu Zorku.Dok je jedna kukala i naricala druga je ucila Fatihu za njegovu dusu.
U Rogatici vise nema ni Draganovog groba(prenesen je u rodno mjesto)ni moje nene jer je ubise veci srbi od njenog zeta sumadinca a da je nikada jos ne nadzosmo a ni Zorke koja je do smrti mogla obilaziti grob svog sina jedinca jer ga ne htjedose ostaviti u srpskoj Rogatici.Laka zemlja,rahmet dusi i pokoj dusi pomenutim i hvala Bogu pa jos imam Timu i njene pa da bratstva opet ima.A hvala i tebi Sele sto ode u lopove radi mene.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 23rd, 2016, 10:03 pm 
Site Admin

Serhat,dzamija je jos tu(nemojte me pitati ko je komandovao rusenjem,gledao sam(,kuca majke Bahre Brankovic udove dr Seida,Pajkijeva kuca(Salihagica),kuca Djdzica,stara kuca Lihica,Jesenkovica i Vatrogasni dom.

Attachmenti:
serhat.jpg
serhat.jpg [ 121.44 KiB | Pogledano 3552 puta. ]
Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 163 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 7 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: