www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: Septembar 28th, 2020, 1:27 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 640 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 54  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: BILA JEDNOM JEDNA ČARŠIJA - RAZGLEDNICE/VIDEO
TekstNapisano: April 6th, 2012, 7:52 am 

Tekstovi: 13163
Po meni jedna od najljepših fotografija stare Rogatice
Attachment:
roga5.jpg
roga5.jpg [ 158.87 KiB | Pogledano 3249 puta. ]

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 6th, 2012, 2:16 pm 

Tekstovi: 10147
Vala i meni.Svaki put kao da je prvi kad je vidim pa pregledam svaki detalj.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 6th, 2012, 7:09 pm 

A meni orijentir za mezar mog đede Galiba a.r. za kojeg planiran ponovo napraviti nišane al kako i dolikuje nišanima u haremu Arnautovića džamije.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 8th, 2012, 7:31 am 

Tekstovi: 43
Ne znam od kada tačno datira ova slika ali svaki put kada je vidim vrati me u 1974-tu i moj prvi dan u školi (Ponedeljak 9-ti Septembar, pamtim to k'o da je bilo danas). Osnovna škola je bila na Titovoj, kod „Sjemeća“ nažalost mnogima danas poznata iz potpuno drugih razloga. Mama Bisera me povela u školu a babo rahmetli radio na pumpi kod autobuske pa smo svratili da mi Fudo poželi sreću. I dok su oni hrabrili svog prvačića počela je padati kiša te babo skoknu preko puta na čošku kod doma kulture u prodavnicu (ne znam jeli tu radio Muzafer ako griješim ispravite me) da mi kupi kišobran i tako mama i ja nastavismo prema školi. Od tog dana se mnogo toga desilo, ja zavrsih školu, izgubih babu, rat bi i prođe, ja se obreh negdje u bijelu svijetu, mama osta u Bosni i 38 godina kasnije moja mama još uvijek koristi taj isti kišobran što kupismo tog dana kod Muzafera.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 8th, 2012, 8:46 am 

Oko doma kulture bila je koliko se sjećam samo jedna prodavnica. Preko puta je bila knjižara u kojoj je radio Veljko Sokolović i Mevlida Hasečić, Enverova žena. Bilo je tu za kupiti i kišobrana i kabanica.
Pumpe se sjećam i tvog babe rahmetli na poslu. Radio je sa njim i pokojni Miloš Vuković. Mene ova slika isto vraća u djetinjstvo. Kad sa asfaltirao ovaj plato ja sam se vozo na onom velikom crnom parnom valjku. Ovdje su se dočekivale i Nove godine. Ovdje je radila i moja rodica Nermana Hurem. Ova mi je slika i orijentir kad ponovo budem ako Bog da radio nišane mom đedi rahmetli Galibu Lihiću...
Javi se rođak ponekad. Komentari su ti dobri. I ti imaš što reći jer dosta pamtiš. Selam tebi i tvojima.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 8th, 2012, 10:47 am 
Site Admin

Tekstovi: 5877
Mozda je Paja u pravu za prodavnicu,Muzafer i Satka Pesto su radili u prodavnici "Inkosa" iz Priboja(u kuci Ugljese Gange Vukovica) i tu se prodavao tekstil...Ova stanica je bila poznata u narodu kao Biletarnica,a ispocetka je tu bio ugostiteljski objekt u kome je radila jedna zgodna Kaca,a Suljaga je pravio cevapcice,na jednom salteru su se prodavale autobuske karte,a na drugom novine i tu je do penzije radio Hamdibeg Pasic,a kasnije Ahmet Ramic.Ispred se vidi i TAM-ic koji je sluzio za nabavke "Tehnotransu", a vozili su ga Avdija Lihic i Vehbija Mlatisuma.Ona "Olimpija" je sluzbeno vozilo"Tehnotransa" i ponekad je direktora vozio Mustafa Vrana.To,da i ja nesto dodam i da se upisem ispod ove zaista lijepe slike koju cu narednih dana akobogda nacrtati olovkomtusem,a probacu i jedan akvarel
I zaboravih dodati:onaj autobus je "Dubrava" nacinjen u Tvornici autobusa u Zagrebu,sa motorom i mjenjacom "Famos" i na Sasiji FAP(Sjeca li se neko kad su soferi iz Priboja onako bez kabine vozili FAP-ove do Zagreba,obuceni ko kosmonauti,a kroz Rogaticu su prolazuili dizuci oblak prasine).

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 8th, 2012, 2:16 pm 

Tekstovi: 3067
E vala Sele i ja se sjecam tog atraktivnog fenomena.Sa mojim rodzakom Safetom koji je zivijo u Podhridu cesto smo se isli igrati oko Kosturnice.Odozgo se vidila i cesta od Mesica prema Rogatici.Pa kosto ti rece,cim neko u daljini vidi oblak prasine,viko je,"Evo FAPOVA".Onda smo svi silazili dolje blizu puta i gledali te sasije kako tutnjaju putem.Meni licno soferi nisu licili na kosmonaute.Vise sam ih poredzivo sa vozacima tenka.Ona kozna kapa sa naocarima da prasina ne ide u oci i kozni kaput.Neznam dali su mi oni dali zelju da postanem jednog dana sofer kamijona,ali eto ispunimi se ta zelja.Danas vozam kamione,ali sa kabinom,klimom itd,a onima sto tutnjase kroz Rogu na sasijama skidam sesir i kazem"SVAKA CAST"

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 8th, 2012, 5:23 pm 

Sjetih se i ja te prodavnice :think:

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 11th, 2012, 7:57 am 

Attachment:
a-450_1.jpg
a-450_1.jpg [ 163.83 KiB | Pogledano 2911 puta. ]

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 12th, 2012, 7:24 am 

Ovdje je moj amidža Nazim a.r. često sjedio i pio pivku
Attachment:
a-493.jpg
a-493.jpg [ 154.41 KiB | Pogledano 2831 puta. ]

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 12th, 2012, 11:21 am 
Site Admin

Tekstovi: 5877
...a bogami tamanio i cevape u obliznjoj cevapdzinici.Ceso bih i ja svrati da,razumis ti,koju promuhabetim s dobrim Lickim,kako smo ga mi mladji zvali.Neka je rahmet veliki dobrom mom ahbabu.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 12th, 2012, 6:50 pm 

Attachment:
r7.jpg
r7.jpg [ 65.34 KiB | Pogledano 2773 puta. ]

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 640 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 54  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 17 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: