www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 18th, 2021, 1:23 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 54 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Oni su "pomagali" obnovu dzamije
TekstNapisano: Mart 13th, 2009, 12:20 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Danas u "Oslobodjenju" izvjestaj sa pres konferencije koju su priredili Ferid Buljubasic,Ahmet Sejdic i Dervo Harbinja,a povodom knjige koju je napisao general Bahto o ratnim dogadjajima u Gorazdu i u kojoj se totalno rusi lik i djelo rahm.Zaima Imamovica.Pored Bahte koji je "osumnjicen" da mu je mentor u pisanju(a za njega je receno da je neobrazovan i nepismen)bio poznati KOS-ovac Fikret Muslimovic,"prozvani su" i ratni predsjednik SDA Rijad Rascic i muftija gorazdanski Efendic.Dovoljnoi je je i neupucenom primjetiti da su s jedne strane bosanski patrioti,a s druge strane SDA,i da knjiga izlazi u vrijeme pripremanja terena za realizaciju Prudskog sporazuma,a koji nije nista drugo do tihi uvod u podjelu Bosne na cemu Mane(Tihic) sad vec javno radi.
Mozda cemo opet biti prozvani od patriJota kao i u slucaju agitacije za izbor Tome Batinica,ali je nasa duznost da se kaze,da ne bi opet bilo "ma nismo mi znali".

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 13th, 2009, 2:09 pm 

Tekstovi: 2099
Pa ta ekipa, Bahto, Muslimovic, Rascic i Efendic, tu ne treba nikakav komentar. Oni su slika i prilika, zasto je situacija takva kakva jeste u BiH. Po svemu sudeci, Bahto je zrtveno janje, a korist ce naravno da izvuce SDA. Ako knjiga ne prodje dobro u javnosti, a nece, onda ce se svi fino ograditi od Bahte i reci kako je on vec odavno izgubio ugled ili slicno.
Niskim udarcima nikad kraja :? .

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 14th, 2009, 5:05 am 

Tekstovi: 4128
Onaj KRMAK-CETNIK-tihic, ima jaka krila i moze da odleti gdje hoce.
Cudno nekako, danas, uglavnom, knjige pisu oni sto slabo "pisu". Eto u sada ima pisaca o rau koji nisu, haman, ni osjetili rata. Bitno je da se sta ucabuli, pa makar i svrljanjem.
"Pisac" i klapa, dijelise kurbane (u ratu). Podjelise 5-6 kurbana i onda, nestadose i klapci i pisac i kurbani.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 14th, 2009, 5:13 am 

Samo da napomenem, u predhodnom pisanju nisam mislio na Bahtu.
Bunarov brat zna o kome je rijec.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 25th, 2009, 1:01 pm 
Site Admin

Sele je napisao:
Danas u "Oslobodjenju" izvjestaj sa pres konferencije koju su priredili Ferid Buljubasic,Ahmet Sejdic i Dervo Harbinja,a povodom knjige koju je napisao general Bahto o ratnim dogadjajima u Gorazdu i u kojoj se totalno rusi lik i djelo rahm.Zaima Imamovica.Pored Bahte koji je "osumnjicen" da mu je mentor u pisanju(a za njega je receno da je neobrazovan i nepismen)bio poznati KOS-ovac Fikret Muslimovic,"prozvani su" i ratni predsjednik SDA Rijad Rascic i muftija gorazdanski Efendic.Dovoljnoi je je i neupucenom primjetiti da su s jedne strane bosanski patrioti,a s druge strane SDA,i da knjiga izlazi u vrijeme pripremanja terena za realizaciju Prudskog sporazuma,a koji nije nista drugo do tihi uvod u podjelu Bosne na cemu Mane(Tihic) sad vec javno radi.
Mozda cemo opet biti prozvani od patriJota kao i u slucaju agitacije za izbor Tome Batinica,ali je nasa duznost da se kaze,da ne bi opet bilo "ma nismo mi znali".

Evo danas i odgovora generala Bahte(u "Oslobodjenju".FERIDA BULJUBASICA BIH UBIO KO ZECA,demantujuci navode sa citirane konferencije Buljubasica je proglasio nesposobnjakovicem i izdajicom,Harbinju dezerterom,Sejdica karijeristom,opleo po svima,okrivio ih za blokadu,sverc humanitarnom pomoci,otimacinu za "zlatnim ljiljanima".
Samo nam to jos treba!
A ja imam u sjecanju jedan susret sa Ahmetom Sejdicem,bilo je to prije dvanaest ili trinaest godina godina,u Kelnu.Okupili se mi Podrinjci u nekom zbirnom centru i slusamo Sejdica,ali me najvise dojmilo slijedece,parafraziram po sjecanju:"Mi smo bili usli u Kopace,borci se obradovali povratku svojim kucama,ali stize naredba o povlacenju...Ja znam da ste vi od usta odvajali da pomognete borcima u Gorazdu,ali borci te pare nisu vidjeli...valjda ce Bosna nekad biti pravna drzava,sa zakonom,i da ce svi odgovarati za ucinjena nedjela,a ako toga ne bude valjda ima savjesti ili ce Bozija pravda na kraju presuditi..."
Za one koji ne znaju,Ahmet Sejdic je brat sefa kuhara u TPR-u Enesa zvanog Hadzija.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 25th, 2009, 1:12 pm 

Tekstovi: 13163
Bio sam u Goraždu 1993 godine kada je bila ona čuvena akcija "padobran" a ljudi po brdima oko Goražda išli u "HOTANJE" tako se u narodu to zvalo. Bilo je i nemilih scena. Kralo se, otimalo i ubijalo za vreću brašna. Uglavnom zbog gladi a nešto i zbog lopovluka. Jedan dan prolazi auto sa megafonom kroz Goražde i javlja da će od danas akciju "padobran" obezbjeđivati višegradska brigada sa Sejdićem na čelu i da niko nesmije "u brda". Biće straže a i pucaće se. Komanda će kasnije to raspoređivati po pravilu u redu, tako nam kazalo. Međutim nebi ni reda ni pravila. Podijeliše oni fino, prvo sebi pa ostalima šta osta. Tako je to bilo. Šta hoću da kažem. Nije ničije maslo za ramazana bilo, pa ni Sejdićevo. Ferida Buljubašića pogotovo. Priča se da je iz Goražda otišao sa 2 miliona maraka koliko je hajrovo od cigara i alkohola. Ovo ne mogu potvrditi već sam čuo priču, ali ovo za HOLTANJE mogu jer sam bio tamo i znam.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 25th, 2009, 4:52 pm 

Tekstovi: 10155
Narod bi trebo motke u ruke i od svakog onog koji ima ogromno imanje a nije ga imao prije rata uzeti(ili oteti svejedno)i to razdijeliti.Dodta je vise Selimovica i ostalih.Postati milijarder ili milioner za 10-15 godina moze se samo lopovlukom.Lijepi onaj sud.U IME NARODA i uza zid.Takav smo narod da nas samo strah za vlastito dupe drzi postenim.Inace se ne bojimo ni Boga ni ljudi.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 26th, 2009, 11:24 am 
Site Admin

"Kad ustane kuka i motika..."
Ali to se ,vec ,zove revolucija ,a mi smo jedva docekali da izadjemo iz tog mraka.Jos bi ti,Zele,mogo biti komunjara,a vidi ovog rahatluka od demokratije.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 26th, 2009, 12:46 pm 

Tekstovi: 10155
Ja moj Sele volim zivjeti u normalnoj drzavi.Kako ce me zvati to me ne interesuje samo nek je kako treba.Bio kumunjara ili kapitalista svejedno mi je i od toga ne patim jer ja samo hocu da bude normalno.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 26th, 2009, 5:48 pm 

Tekstovi: 150
upravu si zele.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 28th, 2009, 5:29 am 

Nije, vala. Sele je u pravu. Crkni, pukni. :mrgreen:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 29th, 2009, 2:45 pm 

Tekstovi: 273
Da mi svi oprostite na izrazu "PISAM" se na ovu demokraciju, i tamo i ovdje :oops:

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 54 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 3 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: