www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 7:30 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 18 posts ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: 92-a pa dalje
TekstNapisano: Septembar 21st, 2008, 2:26 am 

Tekstovi: 3246
ShANA je napisao:
ZELE je napisao:
Jos jedna potvrda kakve smo komsije i sugradzane imali.
U Rogatici pretresena kuca Petra Jesica radi sumnje da pomaze Ratku Mladicu.
Mislim da bi trebali malo vise razmisliti o ovome.Ovo je potvrda da je izvrsavo Mladiceve direktive a nasi mnogih jos nema.Sada znamo ko se krije iza svega.

seperka je napisao:
Zele zar se cudis tome,svi su oni cetnici, nemoj da se cudis tome.

ZELE je napisao:
Ne cudim se vec samo podsijecam.Nadam se da ce ovo znati iskoristiti tuzilastvo.Petar ne krije samo njega vec krije i sve zlocince a i sebe.I ne krije samo osobe vec i dijela.Zbog toga ponavljam da mislim da on zna za nase nestale i njihove grobnice ali i izvrsioce svih zlocina.

SUHI0402 je napisao:
Sigurno da zna i gdje su grobnice i ko hi je pobio, ali propjevat ce kad bude jeo deku, prije nego otegne papke. Mozda mu proradi savjest, ako je bude imao, i propjeva ranije, usta sumnjam.
Ima ona "corbina" OSTANI DJUBRE DO KRAJE. Ja vjerujem da ce on ostati dosljedan sebi (ono sto je uvijek i bio) znaci DJUBRE.
Ako bi i priznao, onda bi morao da kaze sta je i on radio. Morao bi da prica kako je OTIMAO zlato, kako su za njega i njemu slicne, drugi pljackali nase kuce i stanove. Koliko je ostalo od svega toga za njega, a koliko su uzeli-dobili njegovi.
Za njega je to, pitanj obraza (cetnickog-cetnistva) a obraz, za njega je nepoznanica. Njegov obraz je GUZICA, zato se ne stido, ali se BOJI GUZICI.

ZELE je napisao:
NEMAM STA PROMIJENITI OD OVOG STO SUHI NAPISA. SVE JE BAS TAKO. ALI ETO OPET MU SE NEKI OBRACAJU OD BOSNJAKA. NEKI GA I POZDRAVLJAJU I TO SA OSMIJEHOM. TU JE NAS PROBLEM.
JA RAZUMIJEM KAD DOMACIN UDZE U STALU I POCNE RAZGOVOR SA STOKOM AMA NEMOGU RAZUMIJETI KAKO NEKO OD BOSNJAKA MOZE I JEDNU S NJIM.
PA ZAR TAKVA VRSTA LJUDI KAKAV JE PERO (CITAJ SERO) ZNAJU RAZGOVARATI JER NJEGOV NACIN KOMUNICIRANJA JE JEDINO NOZ.
ENO MU UZELI TEKU JER NEZNA KO DRUGI UPOTREBLJAVATI KOMP. PUNO JE TO ZA NJEGOVU GLAVU A I NE MOZE SE SA KOMP.UBIJATI. bnm`STO CE MU?
VELE DA SAD IMA I KUCU. JA ZNAM DA JE NIKADA NIJE IMO. MORA DA JE HAJROVO KAKVU NASU.
OVAKVE SAMO TREBA ZA PIJEVALO I DA PROPIJEVAJU SVE.

rogaticani je napisao:
ZELE je napisao:
NEMAM STA PROMIJENITI OD OVOG STO SUHI NAPISA. SVE JE BAS TAKO. ALI ETO OPET MU SE NEKI OBRACAJU OD BOSNJAKA. NEKI GA I POZDRAVLJAJU I TO SA OSMIJEHOM. TU JE NAS PROBLEM.
JA RAZUMIJEM KAD DOMACIN UDZE U STALU I POCNE RAZGOVOR SA STOKOM AMA NEMOGU RAZUMIJETI KAKO NEKO OD BOSNJAKA MOZE I JEDNU S NJIM.
PA ZAR TAKVA VRSTA LJUDI KAKAV JE PERO (CITAJ SERO) ZNAJU RAZGOVARATI JER NJEGOV NACIN KOMUNICIRANJA JE JEDINO NOZ.
ENO MU UZELI TEKU JER NEZNA KO DRUGI UPOTREBLJAVATI KOMP. PUNO JE TO ZA NJEGOVU GLAVU A I NE MOZE SE SA KOMP.UBIJATI. bnm`STO CE MU?
VELE DA SAD IMA I KUCU. JA ZNAM DA JE NIKADA NIJE IMO. MORA DA JE HAJROVO KAKVU NASU.
OVAKVE SAMO TREBA ZA PIJEVALO I DA PROPIJEVAJU SVE.

Ma opet ista standardna prica. Na kraju ce ispasti da je Petar Jesic jedini bio los, a svi ostali dobri. Suplja prica. Ovo je klasicna sahovska igra, gdje se pojedini pijuni zrtvuju. A gdje su ostali "jesici" to niko ne pise. Umjesto da se autor teksta usput zapita sta je sa ostalim cetnicima iz Rogatice, on pise samo o Jesicu, kao da je Jesic jedini cetnik iz Rogatice. Ma muka mi je i od Jesica i onih koji vjeruju da je on nekakav igrac u svemu tome. On je samo obicni cetnik.

Nazad na vrh

Naslov: Re: 92-a pa dalje
TekstNapisano: Septembar 21st, 2008, 2:28 am 

Tekstovi: 3246
carlama je napisao:
92-a je samo posljedica nase uspavane muslimanske svijesti ,i nece mene.
Cito sam one dvije rogaticke stranice redovno,pokuso se uclaniti,ali neznam nije islo.Mozda treba "pedigre",stela ,podobnost.Vise bi volio da se ovo naslo na rogatickoj stranici jer bi se mnogi misevi nasli u ovoj prici.
Sve se te rogaticke price nekako razvodnjavaju,sve se manje cuje rijc cetnik,pobjegulja,sve je vise uvlakaca.Sve se pnavlja.
Kao kriv je cetnik sto je pobio ,silovo popalio.....
Nije kriv cetnok , kriv sam JA,TI.Koliko sam ili si metaka ispalio za svoju ROGATICU.
Nemoram ja uzeti pusku neko ce drugi,ko 'marsovci".
Pa onda ove pobjegulje,sad rogaticoljubci,puna usta rogatice,rijeka suza ,nezaborave da se tu i tamo uvuku u brabonjastu guzicu ceti.Ali eto i to frcera.POGAN!!!
Kako ih nije stid SEHIDA.

Pred rat Rogatica podjeljena na srbe i Muslimane,a Muslimani na carsiju i doslje da ne kazem seljake .A,carsianeri na neke vikendase i na one sto nisu micali iz Rogatice. ETO TAKO

ZELE je napisao:
I povrh svega sad pobjegulja zove da se glasa za cetnika?????Navodno radi Bosnjackih interesa.
Evo sad cu prvi put da kazem ono cega se stidim a ujedno mi zao kao rogaticanu.
Zasto u Rogatici nema niti jedan sehidski mezar?Jeli ih se to jedino mi stidimo?
Moj Carlama rogaticani se dijele i na one koji su za nju srcem i one koji su radi interesa.
tvoje pisanje jasno govori da nisi iz onih drugih pa mozda zbog toga tvoja"podobnost"nije mirisala.

rogaticani je napisao:
ZELE je napisao:
I povrh svega sad pobjegulja zove da se glasa za cetnika?????Navodno radi Bosnjackih interesa.
Zasto u Rogatici nema niti jedan sehidski mezar?Jeli ih se to jedino mi stidimo?
Moj Carlama rogaticani se dijele i na one koji su za nju srcem i one koji su radi interesa.
tvoje pisanje jasno govori da nisi iz onih drugih pa mozda zbog toga tvoja"podobnost"nije mirisala.

Ma ono ne treba ni komentarisati.

Vazno je sacuvati fotelju. A najtuznije je sto pojedini supci to sve opravdavaju.
Cuj koalicija sa SDS-om? :o :shock:
Da ne psujem bezveze.....bolje da i ne pisem o majmunima.

rogaticani je napisao:
ZELE je napisao:

Ma ono ne treba ni komentarisati.

Vazno je sacuvati fotelju. A najtuznije je sto pojedini supci to sve opravdavaju.
Cuj koalicija sa SDS-om? :o :shock:
Da ne psujem bezveze.....bolje da i ne pisem o majmunima.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 28th, 2008, 7:41 am 

Tekstovi: 13163
Dodjela ratnih priznanja za učešće u 1.Rogatičkoj brigadi. ŽOŽA

Slika

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 29th, 2008, 3:09 am 

Tekstovi: 10155
Interesantno je koliko sada sa cinom generala ljudi sa rogaticke opstine.Volio bih da mi za jednog od njih neko ko zna napise sta su uradili za Rogaticu i njen narod na pocetku i tokom rata.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 29th, 2008, 7:31 am 

Tekstovi: 150
E moj Zele dosta je raje moralo napustiti Rogaticu silom,dosta bjezeci pred hordama,a neki su samo onako otisli,A ipak dosta je raje uzelo ucesca i prihvatilo se puske i njih vecine nema medzu zivima,a i oni sto su prezivili,ranjeni a bili ucesnici su negdje evakuisani i umrli negdje u tuidzini,cak im se ni trag nezna.a opet ima onih vrste kao ja ranjeni evakuisani i niko ih ne spominje niti ista radi za nbjihov povrat,buducnost i sl.Da nije covjek uzeo pusku bio bih izdajnik,ako je uzeo pa renjen evakuisan vani nije podoban,nema prava,kao sto ne zaradis sebi za buducnost kao ja i slicno.Jadni mi.Kako gopd nevalja nam.sto se ko nepita pored toga gdje su sahranjeni sehidi rogatice,gdje su prezivjeli a zdravi borci,i na kraju ona najteza populacija boraca,ranjeni evakuisani,za njih niko niti pita niti brine niti pomaze,to imam dokaz jer sam razgovarao sa predsjednikom RVI,pola nasih boraca je evakuisano na ljecenje i gubi im se svaki trag.Eto onako mene povuklo da sta napisem s brda,dola nezamjerite i razumite.Onome ko je zdrav i radi lahko se busati iz inozemstva,a sta je sa namo borcima invalidima koji smo vani i na i ostavljeni na milos i nemilos neke drzave za koju se nisi borio.Toliko.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 29th, 2008, 2:18 pm 

Tekstovi: 4128
Keva, ja te razumijem i znam sta te boli. U pravu si i to je sve sto imas, nazalost. Ti si "daleko" (nisi dole) a i oni sto su "dole" u vecini su ZABORAVLJENI-sikanirani. Jadno je kad borci-invalidi moraju traziti svoja prava na ulici. A oni sto su se krili, oni sto su svercovali, "auto prevoznici" babini sinovi (ako nisu deportovani u inostranstvo) nosili su uniformu, a nisu bili nigdje, ili je za njih izmisljana pozicija.
Sad ti kapu kroje oni sto su bili inventar u podrumima (cast izuzecima). Ovih CASNIH ima, ali MALO i oni slabo mogu nesto uraditi pored ovih sto su u vecini. Vazno je da oni, po drugi put, sebi povecavaju plate, a fukaru ko handri.
I u ratu ti je bilo, ha sokole, ha magarce, k'o i sada. Dok him valjas i trebas, tapsu te po ramenu, a kad za to nema vise potrebe, k'o da te bog nije ni dao.
I Zele je u pravu. Imas lovu, imas sve. Para vrti gdje burgija nece. Imas rodjaka, mozes dobiti SVE, ama bas SVE.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 29th, 2008, 3:15 pm 

To sto si isprico je razlog mog rondanja na nase funkcionere na svim nivoima.Oni su obicne gnjide i nista vise.Cak nas i kritikuju sto nismo glasali.Valjda smo za njih trebali.E malo sutra.Kad oni prije svega pocnu gledati na borce i na narod a ne na sebe ,stranke i familiju mozda onda.Zalosno je da oni sto su rusili,ubijali i dijelili drzavu imaju veca i bolja prava.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 1st, 2008, 1:13 am 

Tekstovi: 4128
Nije meni cudo kad me laze, krade, vara, koristi, cetnik ili ustasa. Od njih se svemu, losem, nadam, ali kad me-nas sve to "moj" e onda bih eksplodirao. Pored toga sto nista ne rade da bi bilo bolje obicnim ljudima, oni FUJ ljudi izglasavaju sebi DVA PUTA povecanje plata.
DA BOG DA HIM PRISJELO, I NIMA I SVIM NJIHOVIM.
A sve to sto "zaradili" potrosili na ono sto naj manj volili.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 31st, 2009, 4:19 am 

Ponekad bih na ovu temu nesto napisao ali me najcesce sputava jedna misao i pitanje.Zbog toga se obico odlucim pisati u druge teme.
Imali dalje od 92-e za nas u Rogatici???Eto sta mi neda da ponesto strpano na drugo mijesto metnem ovdje.Ne pitam se ja ovo zbog sebe jer dobro znam sta o Rogatici osjecam i gdje me srce vuce.Pitam se zbog onoga sta rade oni koji trebase da nam je vrate poslije potpisa koje turise .Aneksa nakih kamara da bi nam je vratili a kako koja godina mi potajemo aneksi nekih novih gradova i sve vise nas odvajaju od onoga gdje pripadamo.Aneksiraju nas samo kad him glasovi za udobno guzicino mijesto treba
a odmah poslije toga odlijepe.Jos nas dijasporom,raseljenim il izbjeglicom zovu.Beli nemogu smisliti ime za istjerane i popljackane
kakvi i jesmo.
Evo sad i vas pitam imali dalje??

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 3rd, 2009, 12:37 am 

Tekstovi: 2099
Zavisi koga pitas? Sto ljudi, sto cudi.

Svi imaju svoju pricu, a i neki svoj interes. Ko je prinudjen da se vrati, sasvim je razumljivo i to da ce pokusati da opravda tu svoju odluku, iako je ona napravljena iz nuzde. Svi oni koji imaju neke druge opcije, ostaju daleko od Rogatice, od cetnika, od mjesta zlocina.
Rogatica je izgubljena davno, a tome nisu krivi nikakvi aneksi i poslijeratna politika.
Dakle, dalje nema, ne smije biti dalje, dok se ne nadju kosti i zadnje zrtve. Ne smije biti dalje, dok god Rogaticom slobodno hodaju svi oni koji su '92 stavili sajkace i krenuli da kolju, siluju i pale sve sto je muslimansko. Danas, takvi pricaju kako su rat proveli po Srbiji ili nisu imali nikakve veze sa vojskom. Isto kao da je Pancevo Peking, pa u njemu ima nekoliko miliona cetnika.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 3rd, 2009, 4:18 am 

Znao sam da je ovo tesko pitanje.Odgovor je po meni jos tezi.Tezak je zbog situacije,zbog neizvijesnosti,sumnje,straha i mnogo cega.Uostalom nemorate ga ni naci isto kao sto ga ni ja nisam nasao.
Idemo dalje kao da ima. :roll:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 3rd, 2009, 6:23 am 

Tekstovi: 150
Ok.Sve je to tragicna istina sto se desilo i koliko je nasih sugradzana stradalo na ovaj ili onaj nacin.Ali Zele zar ti odgovor nije jasan sam po sebi po ar babinim ili dedinim rjecima koji su dozivili isto u onom ratu pa su se vratili na svoje u jos tezim uslovima nego mi sada,Pitanje zasto su se vratili .Odgovor je jasan da poslije genocida ne ostvare sile zla svoje namjere i uspiju u etnickom ciscenju.Naravno slazem se sa svima i sa tobom i sa Twin Piksom,Rogaticanom,Suhim i svim ostalim da se dogodio genocid i da to nemozemo niti smijemo zaboraviti,naravno niti oprostiti,Ali ako jos napustimo Rogaticu skroz a vec smo je napustili u vecini,zapitajmo se raja,kome ce biti Dzamija i kome ce sluziti,koce ici u nju ako nema nas i ako mi ne nastavimo tamo gdje su nasi predci stali.U tome i jeste poenta ovog rata zato sto su se srbi prepali naglom razmozavanju Muslimana u svim ovim opstinama,Pa eto ti znas sam kako je bilo u Rogatici,dzenaze kroz carsiju,ramazanski ezani,kandilji,u srcu Rogatice,sport se svodio na muslimane i raju sa carsije,imam i jedan primjer da Slavku Nericu babo nije dao da trenira rukomet zato sto su u klubu 99% bili muslimani ,znaci srba nije bilo niti se primjecivalo da ih ima mada su jos uvjek bili vecinom na funkcijama,ali svi poznati majstori su bili Muslimani znaci sta god zelis da uradis moras se obratiti Muslimanu i to je njima smetalo,eto sada su oni 99% sami i sve je njihovo sem nase imovine koja tu jos stoji i prkosi im da su na tim prostorima zivili Muslimani.Pitanje zar im treba sve to prepustiti,ok ljudi su se snasli u inostranstvu,egzistirali, ali zasto ne uraditi nesto u Rogatici bas za inat.Ono kao nesto otisli smo ili tacnije receni protjerani,VRATICEMO SE JOS JACI I MOCNIJI.PREUZETI VLAST,a to mozemo izborima,ulaganjem i na kraju povratkom.To je moj komentar pa ko voli neka izvoli,svak ima pravo na opredeljenje i misljenje,neko zbog ovog ili onog razloga.Svako svacije misljenje treba da ispostuje.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 18 posts ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 2 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: