www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 6:14 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 105 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Poruka
 Naslov: Re: Da se ne zaboravi
TekstNapisano: Februar 8th, 2013, 7:21 am 

Tekstovi: 13163
Da se ne zaboravi.
Najveći gazija Krajine, Izet Nanić a.r.
Attachment:
11757_556114014406995_29349892_n.jpg
11757_556114014406995_29349892_n.jpg [ 116.9 KiB | Pogledano 4481 puta. ]

Attachment:
285386_556097534408643_1446280337_n.jpg
285386_556097534408643_1446280337_n.jpg [ 112.06 KiB | Pogledano 4498 puta. ]

Kćerka čuva ratnu uniformu svog babe rahmetli
Attachment:
529812_555051677846562_925155223_n.jpg
529812_555051677846562_925155223_n.jpg [ 144.6 KiB | Pogledano 4496 puta. ]

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 8th, 2013, 1:05 pm 

Tekstovi: 10155
Rahmetli Nanic je jedan od onih koje uvjek s postovanjem pomenem.Njegov jedini cilj je bio pobjediti agresora i u tome ni sam sebe nije zalio.Ovakvi kao on fale nam i sada u miru jer sam siguran da bi se na isti nacin borio protiv korumpiranih politicara koji vode nas narod.
Da mu je veliki rahmet dusi i da ga Dragi Allah obdari svom svojom dobrotom.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 29th, 2013, 2:07 pm 

Tekstovi: 3067
Potresno svjedocanstvo o zlocinu u Rogatici

Na suđenju za zločine počinjene u Rogatici, prvi svjedok Optužbe je ispričao kako mu je otac ubijen, te kako je kasnije shvatio da je očevu odsječenu glavu u cekeru nosio Drago Ćaćić. Svjedočeći pred Okružnim sudom u Istočnom Sarajevu, Meho Dženanović je ispričao kako je početkom augusta 1992. krenuo s ocem da bere povrće. Svjedok - koji je tada imao 13 godina - rekao je da je u jednom trenutku čuo pucanj i vidio oca na zemlji.

- Vidio sam da otac krvari. Krenuo sam prema njemu kada sam čuo kratki rafali i shvatio da sam pogođen. Pritrčao mi je Drago Ćaćić i udario me u leđa. Bio je tu i Vojo Motika, Milenko Ćaćić ‘Mićan’ i četvrti koga nisam znao - rekao je svjedok. Sa tog mjesta svjedoka su, kako je rekao, odveli Motika i Milenko Ćaćić, dok je Drago Ćaćić ostao. Kasnije nam se pridružio Drago, nosio je ceker. (...)

Kada smo došli do mjesta gdje je bila vojska, Drago je pokazivao to što je bilo u cekeru”, rekao je Dženanović, koji je, kako je naveo, naredni dan došao kući. Kod kuće je je saznao da je očevo tijelo pronađeno bez glave, te je shvatio kako je glava bila u cekeru koji je vidio. Na pitanje odbrane prvooptuženog da li je vidio ko je odsjekao glavu njegovog oca, svjedok je rekao da nije, ali da zna da je na mjestu s kojeg je on odveden zadnji ostao Drago Ćaćić.

Prema optužnici Okružnog tužilaštva u Istočnom Sarajevu, Dragiša Ćaćić, Milenko Ćaćić i Vojo Motika su, kao bivši pripadnici Vojne pošte Rogatica, 8. augusta 1992. godine u blizini sela Starčići jednu osobu ubili, a dijete ranili. Prije nego što je otišao kući, Dženanović je, kako je kazao, odveden u Rogaticu, gdje je prenoćio. Na mjestu sa kojeg je krenuo kući, kako je rekao, vidio je Motiku.

Odgovarajući na pitanja odbrana zašto je u jednoj izjavi rekao da se ovaj događaj desio 15. augusta 1992., svjedok je ustvrdio da se zbunio, te da je datum saznao od članova porodice. Drugi svjedok, Muharem Dženanović, rekao je da je, dan nakon što su njegov brat i otac otišli da beru povrće, krenuo da ih traži, te da je, kada je došao do njive gdje su bili dan ranije, vidio tijelo oca.

- Vidio sam oca bez glave. To je stravičan prizor, obezglavljeno tijelo - kazao je on, dodavši da mu je brat Meho, koji se vratio predvečer, ispričao šta se desilo.

Suđenje se nastavlja 3. juna, prenosi BIRN - Justice Report.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juni 19th, 2013, 1:36 pm 

http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... a-rogatice
Ja i moja familija ovaj datum obiljezavamo kao godisnjicu ubistva i nestanka moje nene Fize.Iako jos nije sve zavrseno oko identifikacije i iskopa njenih ostataka koji su u zgaristu njene kuce nadam se i vjerujem da ce doci taj dan.

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 15th, 2014, 3:41 pm 

Evo citamo o obiljezavanju stradanja u logoru Rasadnik i sve bi ovo bilo kako treba da se tome sjetio neko iz Rogatice.Ne zelim ni na koji nacin umanjiti znacaj ovog dogadzaja a ni ono sto rade Zene Srebrenice ali moji dragi rogaticani zar treba Bakira iz Visegrada da prica o onome sta se desilo u nasem gradu.Zasto ovo obiljezavanje i obilazak logora nije organizovao,recimo,Kemo koji vec godinama jede hljeb kao predstavnik rogaticana pa da znamo da je nesta i uradio za one koji mu dadose svoj glas.Nazalost ti glasaci nisu oni koji daju diplomu a "nije ni dobro" dodirivati ovu temu kada si svakodnevno okruzen onim koji su stvarali,odvodili i ubijali u tom logoru.Ovaj put necu ni da pominjem i pitam "elitu" gdje su jer njih svakako nikada ni nisu zanimali ni zivi a kamo li mrtvi oni koji su prosli kroz Rasadnik.
Rahmet dusama onih ubijenih a snagu i zdravlje prezivjelim kako bi mogli ponavljati svoju pricu koja se ne smije zaboraviti.Pricajte i pominjite one koji su cinili zlo jer i ako ih zakon ne stigne nek ih stigne Bozija kazna.U tu kaznu sam siguran.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 19th, 2014, 6:47 am 

http://youtu.be/AJVNS8o_nOY

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 21st, 2014, 2:51 pm 

Tekstovi: 4128
Koja "rogaticka elita" koja govna. Dobro si rek'o Zele, nisu brinuli ni o zivim, a kamo li o mrtvim rogaticanima, naravno ako nisu mogli hajrovati. Ako je da "promovisu" kakvo piskaranje i da se slikaju i padne kakav snimcic, pa onda "vaz u suplje"... Pa slicice sa mora, vikendicaa, a sve to, obavezno sa gitarom, ili harmonikom, jal obadvoje, eh, tu su "elita". Ako treba pomoci onim ojadjenim, sirotinji, jetimima... Ako treba "oznaciti" one (bar neke) koji su uprljali Rogaticu, njen narod... E, nemoj njike, ne znaju oni nista. "Nisu oni bili tu" (neki se bavili svercom).
Rogatica ima svoje LJUDE u Mirsi Colic, Seletu... Naravno da ih ima jos.
Rogatica se voli zbog LJUDI, zbog Rogatice, nikako zbog "elite".
Eto.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 21st, 2014, 10:19 pm 

Rogatica se voli zbog LJUDI, zbog Rogatice, nikako zbog "elite".

Mnogi od tih ljudi nisu medzu zivim,dosta njih postali sarajlije,dospjevaju oni koji se jedva sjecaju kako je izgledala Rogatica i koji ne znaju kako se zivjelo i druzilo u to doba a sto je najgore zaborava ima i medzu onim preostalim koji nisu u nabrojanim grupama.Rogatica vise i nije carsija i onih desetak njih sto zive u njoj vise i ne uzivaju u svom gradu a ljudi svakako i nemaju dovoljno da bi sta popravili.Sve u svemu da saberes po cijelom dunjaluku sacica nas je sto je jos pominjemo i pokusavamo da se ne zaboravi.Ne velim da smo bolji ljudi ali jesmo bolji rogaticani je bar ne damo da se bas ljudi zaborave a ni Rogaticu ne zapostavljamo.Da nije tako davno bi nestalo svih dokaza da je neko od nas zivio u Rogatici i da je bila carsija.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 6th, 2015, 10:23 am 

Hajde da se podsjetimo bivsih komsija.
http://youtu.be/1W0NFeRdPPw

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 105 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 2 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: