www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 5:58 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 105 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Da se ne zaboravi
TekstNapisano: Oktobar 7th, 2011, 11:16 am 

Tekstovi: 13163
Da Bosna nije ni Srpska ni Hrvatska a ni Muslimanska to zna i zadnji seljak na Livanjskom polju i zadnji guslar u Nevesinju to zna i Mladić I Karadžić to znamo i ja i vi. Ja svoje drgove Vladu ,Zeljka, Zokija, Zdenka, cimere iz Beograda niakd nebih ni povrijedio ni uvrijedio to je suvisno komentarisati.Isto tako nikada neću zaboraviti ko je preko noći zamijenio cipele za opanke, uzeo snajper i gusle u ruke i zapjevao na robnoj kući , ko je noz u grlo zabio, Gračanicu popalio i u tome uzivao.
Pametni ljudi nađu način da svoj život i okolinu učine lijepom i korisnom nemorajući se voliti pri tome, primitivci ne.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 10th, 2011, 4:42 pm 

Tekstovi: 3067
Rodijo se tog dana. Umro je pola sata poslije kad raketa pade na njegovu kucu u Gracanici.Njegov prvi plac bijase i poslednji.A rodijo se kao i sva djeca sa namjerom da zivi,raste,ide u skolu,da poslije nadze posao,da se ozeni,da ima djecu.Ali dusmani mu uzese sve to sto je zelijo.Kako se zvao? Neznam.Babo i majka nisu imali vremena da ga upisu u maticnu knjigu rodzenih.Poginuse sa njim.Kao i dzedo i nena.Cijela porodica.Kao i puno Bosanskih porodica koje su pobili katili.Pamti Bosnjo i ne zaboravi istinu tog rata.A istina je Rogatica,Zepa,Visegrad,Srebrenica i ostali gradovi sirom BiH.Sjeti se svake noci i dana sta nam komsije uradise pa pricaj djeci i unucima,komsijama i prijateljima.Reci him ko smo,reci him ko su.I reci him i ime i prezime da se zna ko uradi dobro a ko bijase katil.Danasnja Rogatica bi se mogla zvati i Katilgrad jer vecina onih sto su klali i ubijali slobodno zive tamo.Jednom neki filozof rece da istorija ima obicaj da se ponavlja.Nemojte to zaboraviti.Nemojte to dozvoliti.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 30th, 2011, 10:35 am 

Attachment:
komšija.jpg
komšija.jpg [ 284.98 KiB | Pogledano 5261 puta. ]

Ovako je pisao nekad Sreten Mitrović.
Da li je znao da će oni iz njegovog članka, a njegove vjere, krenuti u zatiranje i komšiluka i komšija. Je li ovo bilo, još jedno u nizu bacanje prašine u oči naivnim Bošnjacima. Je li znao da će i "intelektualci" iz njegove porodice krenuti na svoje komšije. Je li znao da će u zatiranje svega onog što podsjeća na Islam i Muslimane, dojučerašnje komšije krenuti da zatru. Mnogi su zbog "zasluga" sada "ugledni biznismeni". Ali pravda ruke je nekad spora, ali je dostižna. Ko je šta radio, ispaštaće. Odgovaraće za svoja djela kad tad pred zemaljskim sudovima. A o onom božijem neka ne brinu. To im je garant. Valja doći Bogu na istinu. A on se ne može prevariti.
Nekad rogatička "raja" od 92 do 95 katili.
U nekim narednim postovima otkrićemo vam ko su te "komšije". Prenijećemo svjedočenja i haških i svjedoka na BH sudovima. Biznismeni, sportisti i ostali, pratite ovu stranicu i čekajte da u ovoj temi pročitate i svoja imena i prisjetite se šta ste radili u ratnim danima.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 24th, 2012, 10:55 am 

DA SE NE ZABORAVI VEĆ I DA SE NAPLATI

Traže naknadu ratne štete
Protiv RS podneseno oko 4.000 tužbi građana iz FBiH
Glavni pravobranilac Republike Srpske (RS) Slobodan Radulj potvrdio je danas da je u posljednjih godinu dana podneseno oko 4.000 tužbi građana Federacije BiH protiv RS-a za nematerijalnu ratnu štetu.

Radi se o tužbama rodbine poginulih i ranjenih u bombardovanju Sarajeva, Tuzle i drugih gradova i mjesta u FBiH, a kao pravni osnov uzimaju se presude Haškog tribunala vojnom i političkom rukovodstvu RS-a.
Tužbe su podnesene sudovima u FBiH, a najviše u Sarajevu i Tuzli, a Radulj je naveo da je Pravobranilaštvo odgovorilo na sve te tužbe i u toku su sudski postupci.

http://www.sarajevo-x.com/bih/protiv-rs ... /120124059

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 18th, 2012, 1:10 pm 

http://www.youtube.com/watch?v=4jJn46ow ... r_embedded

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 16th, 2012, 3:29 pm 

Tekstovi: 10155
Napuni se 20 godina mog muhadzerluka.Vrijeme dovoljno da se neko rodi i odraste ali eto nedovoljno da bar ubijene dostojn oukopamo.Jos uvjek mnoge trazimo a o obnovi porusenog,naknadi za unisteno i pokradeno da i ne govorimo.Sto je cudno to je da jos uvjek neki misle da svi rogaticki srbi nisu krivi sto je tako.Niko me ne moze ubjediti da ako mi nismo uspjeli saznati gdje su ukopani nasi ubijeni da to nisu saznali i srbi koji to nisu znali.U Rogatici se uvjek sve sazna za dva dana a za 20 godina zna se i svaki detalj pa tako i nema u Rogatici sbina koji ne zna gdje su nasi ubijeni a i ko ih je pobio.Nema cak ni anonimnih informacija(a internet koji danas ima vecina to omogucuje)a o javnim da i ne govorim.Koliko su cestiti nek odluce oni koji jos uvjek misle drugacije.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 25th, 2012, 5:32 pm 

http://youtu.be/LRS7f2dVybo

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 26th, 2013, 10:49 pm 

Lezi onako,sakriven.Sa jedne strane ima pogled na glavnu ulicu,podhrid i podljun sa druge tekija i gracanica,sa trece kruscica.Cetvrta ga ne interesuje.Tamo je crkva,tamo su njegovi.Uzima pusku sa snajperom,onako hladnokrvno,ko sto neki uzimaju penkalo.Gleda u durbin.Trazi,ko sto lovci traze trofej.I nadze,ali ne zivotinje.Nadze nase majke,oceve,bracu,sestre,komsije,jarane,prijatelje.I onda ko i sve hladnokrvne ubice pritisne na obarac.Ko sve kukavice,iz zasjede ili iz daleka.Kaze se da je i dan danas u Rogatici.Ako su moje informacije tacne ubijo je i mog babu odozgo sa robne kuce.Nadam se da ce ovo procitati.A ako je istina Tomo Andzelicu e onda ces brojati tvoje zadnje dane.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 28th, 2013, 5:04 pm 

Napisah neki mali tekst drzeci se one ,DA SE NE ZABORAVI DA SE NE OPROSTI.Napisah nesto sto nisam dozivio.Nisam bio tamo u to doba.Ali sazndoh neke stvari preko interneta a neke preko telefona.Napisah to na ovoj i na onoj stranici.Kad eto vidi.NISTA I NIKO da nadoveze.Da kaze svoju pricu,da imenuje svog Tomicu koji mu ubi najblize,koji mu zapali kucu i mahalu,koji mu unisti rodzeni grad.Mozda sam ja i malko blesav.Neki jebeni Don Quihot koji se bije sa vjetrenjacama,unaprijed znajuci da ce ga u tim bitkama podrzati,NEKO,ili mozda NIKO.Uostalom danas sam shvatio zasto volim Rogaticane i puzeve.Cim je frka i jedni i drugi se uvuku u kucicu i cekaju da ih poberu i poslije zakolju.Znate ali ne govorite,vidjeli ste a pravite se slijepi ,i vracajuci se u Rogu neki se cak i rukuju a i popiju sa jucerasnjim katilima.Pa zar mi imamo memoriju zlatne ribice.2 sekunde i onda nista.Zaboravljeno.A zaboravljeno znaci i oprosteno.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 29th, 2013, 3:31 am 

Tekstovi: 10155
Mislim da nisi mislio na sve rogaticane kada si govorio i poredio ih sa puzevima pa cu ti zbog toga reci sta mislim.Poslije tvog prvog posta nisam mogao nista reci jer ja o tom slucaju nista ne znam i smatram da bi bilo glupo da se uplicem u tu pricu.Uostalom misljenja sam da bi svi oni koji su nekoga izgubili bili sretni da saznaju ko i kako je to ucinio a ti si eto izgleda uspio.Za tvoje izvore informacija necu pitati (mislim da niko i ne treba da zna) i na tebi je da ocjenis koliko su pouzdane.To sta i kako ces postupiti po tom pitanju tvoja je licna stvar a ti dovoljno imas godina da bi neko pokusao da ti djeli savjete.
Eto nekih od razloga zasto sam ja ostao bez komentara(vjerovatno i mnogi od nas) i nemas razloga da se ljutis i kritikujes sutnju onih koji su procitali.
Ja ti se jos jedino mogu zahvaliti sto si svoja saznanja podjelio sa nama svima.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 29th, 2013, 6:26 pm 

Tekstovi: 47
Svi koji imaju bilo kakva saznanja (ako to do sada nisu uradili)treba da se obrate FMUP-u ili Tuzilastvu BiH odjel za ratne zlocine,a mi treba da se nadamo i cekamo da oni nesto urade.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 2nd, 2013, 2:30 pm 

Vazno je znati i saznati ime i prezime katila mojih, a i vasih najblizih.Vazno je znati ko i kako ih je ubio(dajdzu mi Muju i njegovog sina Mahmuta ubise komsije sa Slatine) u avliji.Vazno je znati ko je naredzivo a ko je izvrsavo naredbe.Vazno je i to ko je saradzivo a ko je i zasto i zbog kojih razloga uz pomoc "dobrih"cetnika otiso iz Rogatice.Vazno bi bilo znati i to zasto Rogatica nikad nije branjena.Vazno bi bilo i cinjenica da 95 posto Rogatickih cetnika slobodno hoda po Rogatici a da niko ne pokrece optuznice za ratni zlocin.Zar su Tekiju i Gracanicu zapalili nasi.Da se podgriju,u Junu mjesecu.Zar su se pobili izmedzu sebe a cetnici poslije dosli i pobacali leseve u zgarista njihovih kuca.Da ne smrde.Sve je to vazno.Ali ima nesto sto je jos vaznije i za mene i za sve one koji nikad nisu saznali gdje im leze kosti njihovih najbliskijih.Cinjenica da nemaju pravo na mezar.Cinjenica da nemas pravo na mezar otici i fatihu pruciti.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 105 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 1 onaj sto cita, a nece da se registruje.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: