www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 7:13 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 105 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Da se ne zaboravi
TekstNapisano: Septembar 26th, 2008, 2:13 am 

Tekstovi: 2099
Slika

ODSJECANJE DIJELOVA TIJELA (UDOVA) MOTORNOM PILOM

Broj dosjea: 982
Logor: Rasadnik
Općina: Rogatica

Žrtva zločina je bio gotovo svako ko je bio tu, od starih iznemoglih, do mlađih. Tukli su nas svim i svačim, čime su prije stizali. Gonili su nas na prisilan rad, silovali žene i djevojke. Bilo je nepodnošljivo što su nam radili. Nismo imali nikakvih uvjeta, hrana nikakva, spavali smo na paletama. Kad se upravnik napije, onda, koga prije stigne, odvodi na osljeđivanje. Vraćamo se svi modri i krvavi. Meni je lično upravnik zatvora, Vinko Bojić, izbio dva zuba. Kada su nas tukli psovali su nam balijsku majku i vrijeđali raznim pogrdnim riječima. To je bilo užasno za svakoga ko je bio tu. Najteže mi je bilo ubistvo Sejfe Mirvića...
U rasadniku su zaklani Sejfo Mirvić, Omerhodžić Alija iz Goražda i oni su zaklani. Omerhodžić Alija je isječen motornom pilom a Sejfo Mirvić isječen sa sjekirom.
Sejfo Mirvić je sahranjen a Alija bačen u propust od kanalizacije, to sam lično vidio i to nikada neću zaboraviti.
Vinko Bojić, lično je zlostavljao logoraše, Ljubinac iz Seljana (Kušić Rajko), Kanastravac Goran, Vuković Slaviša. Rajko Kušić je zaklao oko 20 muslimana. Lubarda Slavko i Lubarda Simo su zaklali moje amidžiće na kućnom pragu...

preneseno sa http://www.islambosna.ba/forum

Nazad na vrh

Naslov: Re: Da se ne zaboravi
TekstNapisano: Septembar 26th, 2008, 9:21 am 

Tekstovi: 10155
I jos hodaju po Rogatici kao da nista nije bilo.Neznam sta ceka sudstvo i dali uopste radi.?

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 26th, 2008, 5:26 pm 

Tekstovi: 4128
Gospodo BALIJE: Kemo Camdjija, Abdulahu Fejzicu... IZVOLITE, glasajte za SDS, za rad PAR "Bosnjackih" imena na VRATIMA kancelarija u opstini Rogatica.
JELI VAS STID, ovih i ovakvih SVJEDOCENJA.
Jeli vas strah VASIH BLJUVOTINA I PLJUVANJA po SEHIDIMA, silovanim majkama i scerkama???
Jeste li to sve ljudsko bacili pod noge, za rad svojih AMBICIJA.
Jel' to ti Fejzicu, propali oficiru jna, malo sadasnja "funkcija" u Danskoj. Hoces "JOS" nesto?
Puna ti usta Rogatice i povratka u Rogaticu. ZASTO onda napravi kucu u Sarajevu, a ne u Rogatici? :evil:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 2nd, 2008, 5:07 pm 

Na nekoj od cetnickih stranica sam procitao da se najvise isticu iz Rogatice kao cetnici Rajko Kusic, Dejan Savic (mozda sam i pogrijesio) i neki Stojanovic.
Pa me zanima odakle su Savici i Stojanovici? Jesu li oni iz Rogatice ili ne?

A veceras cu postaviti tacna imena.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 2nd, 2008, 6:21 pm 

Tekstovi: 13163
SUHI0402 je napisao:
Gospodo BALIJE: Kemo Camdjija, Abdulahu Fejzicu... IZVOLITE, glasajte za SDS, za rad PAR "Bosnjackih" imena na VRATIMA kancelarija u opstini Rogatica.
JELI VAS STID, ovih i ovakvih SVJEDOCENJA.
Jeli vas strah VASIH BLJUVOTINA I PLJUVANJA po SEHIDIMA, silovanim majkama i scerkama???
Jeste li to sve ljudsko bacili pod noge, za rad svojih AMBICIJA.
Jel' to ti Fejzicu, propali oficiru jna, malo sadasnja "funkcija" u Danskoj. Hoces "JOS" nesto?
Puna ti usta Rogatice i povratka u Rogaticu. ZASTO onda napravi kucu u Sarajevu, a ne u Rogatici? :evil:

Spusti malo lopticu. Ako ova stranica hoće da ima dignitet i kvalitet, licno mislim da ovakvih komentara nebi trebalo da bude. Moje mišljenje, a vi vidite kako će te.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 2nd, 2008, 6:36 pm 

Tekstovi: 294
I ja mislim da na ovakav nacin nebi trebalo prozivati ljude, po gotovu sto ne mogu odgovoriti a i da mogu ovo nije u redu.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 2nd, 2008, 9:18 pm 

Pitar-Istok je napisao:
Spusti malo lopticu. Ako ova stranica hoće da ima dignitet i kvalitet, licno mislim da ovakvih komentara nebi trebalo da bude. Moje mišljenje, a vi vidite kako će te.

Postujem tvoje misljenje, ali kao sto je vec pomenuto stranica je otvorena za svakoga.
Pa tako svako ima pravo da izrazi svoje misljenje. U ovom slucaju je to suhi0402.
Ako je napisao nesto sto nije tacno, onda recite. Za mene je sutnja znak odobravanja, tako je bilo i tako ce uvijek biti. Mogao je on to mozda i drugacije napisati, ali to je do njega.
Ako on misli da je pretjerao ili pogrijesio moze izbrisati ili prepraviti tekst, niko od moderatora to nece ciniti. A kvalitet se ne dobija brisanjem postova i cenzurisanjem.

kifla je napisao:
I ja mislim da na ovakav nacin nebi trebalo prozivati ljude, po gotovu sto ne mogu odgovoriti a i da mogu ovo nije u redu. .

Kao sto vec rekoh autor teksta zna zasto je ovo napisao. Ako on hoce da promjeni tekst ima tu mogucnost.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 3rd, 2008, 8:39 pm 

Tekstovi: 3246
Ovo pisem ja, SUHI0402, u gostima sam. Da ne bude zabune.
Galibe, TI znas da te ja CIJENIM i POSTUJEM. Volio bih da mi objasnis, kako da "spustim loptu"? STVARNO TE NISAM RAZUMIO.
Samo cu jos par stvari da kazem vezano za BRACU iz SDA i SDS-a (za istomisljenike iz i oko Rogatice, koji bi da prave koaliciju te dvije stranke). Ko zna, mozda su ONI u koaliciji vec odavno???????
ZA MENE SDS (cetnici) i SDA ( "ljudi" iz te stranke, KOJI SU ZA TU KOALICIJU) su ISTO.
Ne mogu Galibe, da vjerujem da ima "nasih" ljudi koji mogu i da pomisle, a kamo li da predlazu i navracaju ljude na tako nesto ZA MENE, prljavo, podlo, ljigavo, smrdljivo... Nema te rijeci koju bih upotrebio, a da bi odslikala ono sto ja osjecam.
Ne mogu ja, Galibe, da zaboravim svog rahmetli babu, a ni druge nase Rogaticane, koje pobise SDS-ovci. Ne mogu i NECU da pljunem na njihove mezare. Ne mogu i NECU da pisem-pricam nista lijepo o toj sorti "ljudi".
Ja znam, NIKO nije "svetac" a samim tim, ni JA.
PS
Jos jednom, puno selama, TEBI i tvojoj familiji.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 3rd, 2008, 8:50 pm 

Tekstovi: 13163
Necu ni ja nikad to zaboraviti. Znam zbog koga ja nisam više u Rogatici. Znam da je to zbog stranke koju predstavlja Tomo Batinić. Necu im zaboraviti ni SOMU, NI TALETA, NI MAČKA, NI ZEHRUDINA, NI NASKU, NI ZOPA, NI CAJETA, NI MUBERISA NI PEJDU, NI MUSTAFU TANKOVIĆA, NI BESIMA KURTČEHAJIĆA, NI SAKIBA ČOLIĆA, NI ABDULAHA KRAJINU, NI GALIBA HASEČIĆA, NI SLANIČKU, NI RIKIJA, NI MEHU KARTALA, RULETA KARTALA I MAJKU, NI MUBERE ČATIĆ RODITELJE, NI NUSRETA MAKAŠA I BIBU NI...TREBALO BI MNOGO TOGA NAPISATI AL MALO JE PROSTORA. DABOGDA IM SE POTOMCI ĆORAVI I SAKATI RAĐALI I NEKA JE NA ČAST ONIMA KOJI KOJI AGITUJU DA SE GLASA ZA ČOVJEKA ČIJI SU ISTOMIŠLJENICI POBILI OVE NAŠE PRIJATELJE. NISU NI ONI DALEKO....

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 3rd, 2008, 9:37 pm 

Evo gledam nabrojao si preko dvadesetak ljudi, od kojih su neki svirepo ubijeni, a drugi su poginuli kao vojnici. Nazalost, od ovih svih ubijenih, mi ne znamo nijednog ubicu imenom i prezimenom. Ama bas nijednog. Sumnja je jedno, a cinjenica drugo. Istinu znaju samo ubica i zrtva. Te poneki rijetki prezivjeli svjedok. A te ubice su sada negdje u Rogatici ili okolini. Naravno podrzavaju i zive za SDS.

Gade mi se svi oni koji na bilo koji nacin podrzavaju bilo kakvu koaliciju sa SDS-om. Nema tog opravdanja i valjanog razloga, koji bi bilo kojem razumnom covjeku bio dovoljan, da predje preko hiljadu dana patnje i na hiljade ubijenih ljudi i silovanih zena. Zar radi jednog bosnjackog kandidata, treba pogaziti sve one koji su izgubili zivote od strane cetnika?
I da dodam opet na kraju meni vjerovatno najdrazu recenicu iz svih monodrama Emira Hadzihafizbegovica, KO ZABORAVI DABOGDA GA RODJENA DJECA PROKLELA.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 4th, 2008, 1:08 am 

Tekstovi: 349
Evo ja cu reci samo da se slazem da ne treba korigovati nicije postove. Ja ono sto napisem stojim iza toga. Nema potrebe da iko ikom dijele lekcije iz lijepog ponasanja, vec ako se ne slazete s necim kazite to. Koliko vidim sad smo se svi slozili da ne treba glasati za pomenutu koaliciju i to je bas lijepo.

A sto se tice prozvanih imenom i prezimenom, pa nek se registruju i neka se jave ovdje i daju svoj komentar. Citaju oni ovo sigurno isto kao i svi ostali, a sto se ne javljaju to oni znaju.

Jedno znam sigurno. Nikakve fajde mi necemo imati od jedne kancelarije u opstini na kojoj stoji Bosnjacko ime. Rogatica je izgubljena 92, a onda je Dejtonskim Sporazumom udaren pecat na bosnjackom krvlju ispisanu stranicu rogaticke istorije. Preko hiljadu ubijenih ljudi je za mene dovoljan razlog da nikad ne dam glas SDS-u.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 6th, 2008, 3:47 am 

Tekstovi: 4128
ZA KIFLU.
Kifla, vjeruj mi kad ti kazem da je ovo sto sam napisao za ove "ljude" samo mali dio, a jos manji dio sta osjecam prema njima.
Nisi u pravu, kad kazes da ne mogu odgovoriti. Mogu. Sto nece ,to oni znaju.
Ja ne znam sta ti osjecas i mislis, ali ne vjerujem da bi na njihovom mjestu ti, isto radio k'o i oni, ili se ja varam???????? To ti znas naj bolje.
Imas i ti, Kifla, amidjica ubijenog od te GAMADI, (nek mu je rahmet dusi). Jesi li ti glasao za tu koaliciju? NE VJERUJEM. Ili mozda opet grijesim? I to, samo ti znas.
Selam tebi i tvojoj familiji.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 105 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 2 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: