www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 7:34 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 35 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor Poruka
 Naslov: Re: Srebrenica-Ne Zaboravi
TekstNapisano: Novembar 12th, 2009, 9:35 am 

Tekstovi: 3067
Slika

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 24th, 2009, 4:49 pm 

Slika

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 28th, 2009, 4:43 pm 

Mozda ce ova slika neke sokirati.Nekace.Istina sta nam uradise je SOKANTNA.
Slika

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 3rd, 2009, 8:03 pm 

Tekstovi: 3246
Dnevni Avaz 03.12.2009.

Slika

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 15th, 2009, 4:46 pm 

Oslobodjenje 15.12.2009.

Slika

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 18th, 2010, 8:28 pm 

VIDEO / 12. juli 1995.: Vasilije Kačavenda - Slava i slavlje nakon pada Srebrenice!

Na snimku koji se danas pojavio na video servisu YouTube može se vidjeti kako današnji episkop zvorničko-tuzlanski Kačavenda 12. jula 1995. godine čestita krsnu slavu apostola Petra i Pavla, uz želje da se, valjda po uzoru na dan prije "oslobođenu" Srebrenicu "oslobode" i drugi "srpski krajevi".

"Bože daj da sljedeću krsnu slavu svi dočekamo u sveopštoj slobodi, sveopštem miru, a i prije, i da svi srpski krajevi koji nisu oslobođeni od dušmana i tirana budu oslobođeni", govori Kačavenda okupljenima, dok kamera prikazuje Karadžićevu fotografiju na zidu i obilje na stolu ispred okupljenih.

U nastavku snimka, a kako prenosi "PLBiH", Kačavenda se druži sa "oslobodiocima" koji u šaljivom tonu prepričavaju zgode sa rušenja džamija i najavljuju nastavak "oslobađanja":

"Prolazeći putem Jadar - Rajine, ugledao sam minaret do nebesa i mislim da je on poravnat, trebao je biti do jutros. Idući dalje putem prema Srebrenici vidio sam jednu od najturskijih džamija, i nju su naši neprijatelji valjda hteli da bude viša od crkve i zato su nam zvonik do pola skinuli. Jutros su me pitali, generale je li završena ona čuvena džamija, rek'o sam: mislim da smo je jutros završili... ", priča govornik dok se ostali u prostoriji smiju, a Kačavenda mirno sluša. Govornik poslije najavljuje da se ide na "oslobođenje" Žepe, a poslije pravac Goražde i "do slobode zlatne".

(24sata.info)

VIDEO - http://www.youtube.com/watch?v=d4hzoMGra40

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 15th, 2010, 2:46 pm 

Tekstovi: 10155
Danas moj muhadzerluk postaje punoljetan.Tog 15.Aprila 1992. krenuh sa svojom porodicom misleci da ce to potrajati 7-10 dana.Ostavljajuci sve osim jedne torbe sa odjecom nisam ni pomislio da vise nikada necu moci nanovo u ruci imati uspomenu na rodzenje mojih sinova i njihov rast,slike mog djestinjstva i mojih drugova i prijatelja i svega onoga onoga sto je obiljezavalo period do tog dana.Srpsko divljanje po Bosni i ono sto su cinili u pocetku mi davalo nadu da se to nece tolerisati i da ce ih neko zaustaviti ali i ta nada brzo nestade.Sve se rasprasi i od tada pa do danas ostade isto,nikada ne prestaje da me tisti i izjeda uspomena na Rogaticu i zivot u njoj.Sve mi jos uvjek jednako nedostaje i cini mi se tako ce i ostati.Jedino zrelost koje nose godine punoljetnosti mog lutanja svemu daju realnost i saznanje da vise osim uspomena na sve ono lijepo iz Rogatice nista drugo ne ostaje.Nema vise onog grada,ljudi,prijatelja,druzenja,sijela ,pjesme,sale niti bilo cega onoga sto me cinilo sretnim a tjeskoba sto je sve tako i poslije punoljetnosti ostaje.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 15th, 2010, 4:33 pm 

Kad pomislis kako je bilo,pa kad se sjetis sta se desilo.Pa te stegne u grlu,u srcu,pa hoces da vristis.Hoces da places,ali nema suza.Haram da him je za zivota.I onim njihovima a i onim nasima

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 18th, 2010, 5:19 am 

Tekstovi: 54
ZELE je napisao:
Danas moj muhadzerluk postaje punoljetan.Tog 15.Aprila 1992. krenuh sa svojom porodicom misleci da ce to potrajati 7-10 dana.Ostavljajuci sve osim jedne torbe sa odjecom nisam ni pomislio da vise nikada necu moci nanovo u ruci imati uspomenu na rodzenje mojih sinova i njihov rast,slike mog djestinjstva i mojih drugova i prijatelja i svega onoga onoga sto je obiljezavalo period do tog dana.Srpsko divljanje po Bosni i ono sto su cinili u pocetku mi davalo nadu da se to nece tolerisati i da ce ih neko zaustaviti ali i ta nada brzo nestade.Sve se rasprasi i od tada pa do danas ostade isto,nikada ne prestaje da me tisti i izjeda uspomena na Rogaticu i zivot u njoj.Sve mi jos uvjek jednako nedostaje i cini mi se tako ce i ostati.Jedino zrelost koje nose godine punoljetnosti mog lutanja svemu daju realnost i saznanje da vise osim uspomena na sve ono lijepo iz Rogatice nista drugo ne ostaje.Nema vise onog grada,ljudi,prijatelja,druzenja,sijela ,pjesme,sale niti bilo cega onoga sto me cinilo sretnim a tjeskoba sto je sve tako i poslije punoljetnosti ostaje.

Potpisujem!!!!

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 30th, 2010, 2:30 pm 

Da napomenem,DA SE NE ZABORAVI.
http://www.youtube.com/watch?v=jTh4u_aG06Y

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 7th, 2012, 4:11 pm 

Slika

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 35 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 2 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: