www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 17th, 2021, 1:36 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 42 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Naslov: Re: Borilacki sportovi
TekstNapisano: Juni 30th, 2009, 2:30 am 

Tekstovi: 3246
Pridruzujem se cestitkama i nadam se da ce nas nasi sampioni obradovati jos dosta puta. :clap: :clap:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 1st, 2009, 7:14 pm 

Arnela Odžaković osvojila bronzu

Slika

Bosanskoheregovačka reprezentacija u karateu danas je osvojila dvije bronzane medalje na 16. mediteranskim igrama u Pescari.
Nakon što je u prijepodnevnom programu bronzano odličje osvojio Edin Muslić, u kategoriji do 60 kg, isti uspjeh večeras je ponovila i Arnela Odžaković u kategoriji do 68 kg.

Najbolja bh. karatašica, koja je prošlim igrama u Alemeriji osvojila zlato, do odličja je došla pobjedama nad predstavnicama Srbije i Francuske, te u repasažu nad Egipćankom, dok je jedini poraz zabilježila od Grkinje.

Na karate turniru danas je nastupilo još četvero bh. predstavnika. Mirsada Suljkanović takmičenje je završila u 2. kolu, Dijana Okanović u repasažu, dok su Una Selman i Tarik Lušija eliminirani na startu takmičenja.

(Sarajevo -x.com-Fena)

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 1st, 2009, 7:16 pm 

Velibor Vidić osvojio bronzanu medalju

Slika

Bosanskohercegovački bokser Velibor Vidić osvojio je bronzanu medalju na Mediteranskim igrama u Pescari.
Vidić, koji je bronzano odličje osigurao jučer, u polufinalu je poražen od Turčina Sipala.

Ovo je, inače, peta medalja za BiH na ovogodišnjim Mediteranskim igrama. Pored Vidića, bronzane medalje osvojili su karatisti Edin Muslić i Arnela Odžaković te hrvač Kemal Tajić, dok je srebrenu medalju osvojila karatašica Merima Softić.

(Sarajevo -x.com-Fena)

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 22nd, 2009, 4:31 am 

Tekstovi: 2730
Svakako da nam je drago povodom uspjeha naših Teskeredžića, neka samo nastave dalje i od nas imaju punu podršku. !

Ono što trenutno pratim je uspon i put mladog Ha­risa Ću­tuka koji izgleda ima 'materijala' i za veće podvige. Treba obratiti
pažnju na njega...! Dobar je.

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 23rd, 2009, 1:57 pm 

Tekstovi: 2099
Haris Cutuk ima potencijal za najvece domete. Nazalost, jos uvijek su "teskasi" na cijeni, pa tako veliki broj sjajnih takmicara u laksim kategorijama nikada ne unovce svoj talenat.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 14th, 2009, 6:04 pm 

Predstavljamo: Mufid Isaković (tekvondo)

Datum: 11.12.2009 22:13
Autor: Osman Zukić

Slika

Mufid Isaković je rođen 18. marta u Rogatici. Tekvondo je počeo trenirati u sedmoj godini, od kada bilježi izvanredne rezultate na međunarodnim turnirima, za što je nagrađen pozivom u reprezentaciju.

Naš reprezentativac je u godini koja je na izmaku ostvario najznačajniji rezultat u karijeri. Na Svjetskom prvenstvu koje je održano u Kopenhagenu (Danska) osvojio je deveto mjesto nakon što je eliminisan u trećem kolu. Pored toga, osvojio je zlatne medalje na nekoliko međunarodnih turnira u Srbiji, Slovačkoj, kao i na turnirima koji su održani u našoj zemlji.
U tekućoj godini je nastupio na Balkanskom prvenstvu koje je održano u Beogradu, gdje se popeo na pobjedničko postolje. Također, osvojio je naslov prvaka države u svojoj kategoriji. Isaković je kao primarni cilj u svojoj karijeri postavio nastup na Olimpijskim igrama, odnosno osvajanje medalje na svjetskom ili evropskom prvenstvu. Ranije je učestvovao na turnirima u juniorskoj konkurenciji, gdje je osvajao medalje i sticao potrebno iskustvo.
Na osnovu rezultata koje je ostvario u ovoj godini, Isaković je u užem izboru za naslov sportiste godine u Izboru sportiste koji organiziraju "Nezavisne novine" i Radio-televizija BiH.

Slika

"Velika mi je čast što sam u najužoj konkurenciji za sportistu godine u našoj zemlji. Zadovoljan sam nastupima u ovoj godini koja je najvažnija u mojoj karijeri. Još sam mlad takmičar i očekuje me mnogo važnih nastupa. Narednih godina se nadam dobrim rezultatima i realizaciji postavljenih ciljeva. Također, raduje me činjenica da sam u društvu najboljih sportista naše zemlje, što je ujedno i nagrada za moj rad", rekao je Isaković.

Svečana manifestacija proglašenja najboljih sportista naše zemlje u 2009. godini održaće se 16. decembra u sarajevskom hotelu "Holiday Inn".

http://www.nezavisne.com/sport/izbor-sportiste/50280/Predstavljamo-Mufid-Isakovic-tekvondo.html

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 42 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 2 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: