www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: Juli 23rd, 2019, 5:49 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 24 posts ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Tenis
TekstNapisano: Januar 23rd, 2009, 10:13 am 

Tekstovi: 10104
U Melburnu poslije meca u sklopu Australopena izbila tuca.Kada se zavrsio mec izmedzu srbijanskog tenisera Dzokovica i Australskog Amera Delica inace bosanskog porijekla izbila tuca izmedzu navijaca.U tuci ucestvovali srbijanski i basanski navijaci.Gadzlo se stolicama i svim ostalim mogucim stvarima.U tuci je jedna bosanka udarena stolicom u glavu poslije cega je odvezena kolima hitne pomoci.Sta drugo reci.Poslije ispada koji su se dogodili i na prethodna dva meca u kojim su igrali srbijanski,hrvatski i austalski (bosanskog porijekla)teniseri ovo je vrhunac.Poslije ovoga poslednjeg incidenta nekim ce navijacima biti zabranjeno prisustvovanje tokom ovog turnira.
Balkanci.

Last edited by ZELE on Januar 23rd, 2009, 6:48 pm, edited 1 time in total.

Nazad na vrh

Naslov: Re: Tenis
TekstNapisano: Januar 23rd, 2009, 5:28 pm 

Tekstovi: 2073
Mec je bio izmedju Novaka Djokovica i Amera Delica, rodjenog Tuzlaka, koji nastupa za SAD. Ali to sada nije ni bitno.
Mec je bio dobar, Delic je odigrao odlicno, a Djokovic ga je pohvalio nakon meca, kao jednog od najboljih servera danasnjice. To je dakle bilo sve sto se tice sportske price.

Sta se desavalo na tribinama je vec neka druga prica. Dvojica navijaca su uhapseni, 30 istjerani sa teniskih igralista, a jedna zena je teze povrijedjena. Evo kratak video.....

http://www.telegraph.co.uk/sport/tennis/australianopen/4321908/Violence-at-Australian-Open-during-match-between-Novak-Djokovic-and-Amer-Delic.html

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 23rd, 2009, 6:49 pm 

Tekstovi: 10104
Ja pobrko mislio da nastupa za Australiju. :oops: :oops:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 24th, 2009, 2:14 am 

Tekstovi: 3246
Od samog pocetka Australian Opena povisene su tenzije navijaca iz bivse Jugoslavije pa su tako zamijeceni verbalni sukobi na susretima u kojima nastupa neko iz zemalja bivse drzave.
U trenutcima dok su srpski teniser Novak Djokovic i Amer Delic, Amerikanac koji je rodjen u BiH, zagrljeni na mrezi otpozdravljali publici na Rod Laver Areni, nedaleko od stadiona kulminirao je sukob na nacionalnoj osnovi izmedju srpskih i bosanskih navijaca.

VIDEO - http://www.youtube.com/watch?v=pvvYLPCP_oA&eurl

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 30th, 2009, 1:23 pm 

Prije koji minut je zavrsio mec drugog polufinala Australian Opena izmedju Nadala i Verdasca.
Pregledao sam mnogo teniskih meceva, ali danasnji mec je za historijske udzbenike. Pet sati i cetrnaest minuta trajala je bespostedna borba na terenu, a na kraju je slavio prvi igrac svijeta Rafael Nadal. Sve najbolje i najljepse sto se moze vidjeti u tenisu, danas se je naslo u sirokom repertoaru poteza koje su izveli Nadal i Verdasco. Nadal je bio spremniji i spretniji, te je izborio finale, gdje ce ga u nedjelju cekati najdominantniji igrac 21 stoljeca Roger Federer.
Mec Nadal - Verdasco je najduzi mec u historiji ovog renomiranog teniskog turnira.
To sigurno nimalo nece ici u prilog Nadalu, s obzirom da je danas potrosio dovoljno energije za dva "normalna" teniska meca.
A u nedjelju ce se pisati jos jedna stranica teniske historije, a eto i mi imamo priliku da budemo svjedoci jednog takvog dogadjaja.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 30th, 2009, 7:40 pm 

Tekstovi: 251
Slazem se u potpunosti...prebirao sam po teniskim sjecanjima i nisam mogao naci neki susret koji bi se mogao uporediti sa ovim. Vrhunski tenis.
Isto tako i ja vjerujem da ce Roger imati lagan posao u finalu (3:0) jer je Rafa jako iscrpljen - vec je vidjeno da se protivnici u polufinalu toliko istroshe pa u finalu nisu ni sjenka samih sebe.

I da dodam, zahvaceni teniskom groznicom, i mi smo porodicno odigrali 2 seta (u parovima) na lokalnom terenu - rezultat 6:4 (za mushke), 3:4 (za zhenske :roll: ) drugi set prekinut usljed isteka vremena :) tako da smo se samoproglasili ukupnim pobjednikom :D

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 30th, 2009, 7:57 pm 

bunar je napisao:
Slazem se u potpunosti...prebirao sam po teniskim sjecanjima i nisam mogao naci neki susret koji bi se mogao uporediti sa ovim. Vrhunski tenis.
Isto tako i ja vjerujem da ce Roger imati lagan posao u finalu (3:0) jer je Rafa jako iscrpljen - vec je vidjeno da se protivnici u polufinalu toliko istroshe pa u finalu nisu ni sjenka samih sebe.

I da dodam, zahvaceni teniskom groznicom, i mi smo porodicno odigrali 2 seta (u parovima) na lokalnom terenu - rezultat 6:4 (za mushke), 3:4 (za zhenske :roll: ) drugi set prekinut usljed isteka vremena :) tako da smo se samoproglasili ukupnim pobjednikom :D

Evo sad kad ti pomenu ta sjecanja, ja se jos pokusavam sjetiti nekog meca, koji je bar malo slican ovom jucerasnjem. Sjecam se da je Michael Chang znao igrati do krajnjih granica, ali nikad ni blizu kao Nadal i Verdasco danas. Bio je jedan mec u Wimbledonu, Ivanisevic i Agassi, ne sjecam se godine, ali je bio dobar. Medjutim, bio je to tipican mec za Ivanisevica, servis-volej igra. Ali ako bi mogli da koristimo mastu i onu "sta bi bilo, kad bi bilo", onda bi ovakav mec, po mom misljenju, mogli odigrati samo Ivan Lendl i Andre Agassi u svojim najboljim danima.

p.s. cestitam pobjednicima u porodicnom mecu :D

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 1st, 2009, 4:30 pm 

Nadal nije normalan, pobjedio je Federera jutros u finalu. Mec u pet setova, ne tako dobar kao onaj sa Verdascom, ali opet jako tezak i naporan. Za mene je opet Federer bolji, kako god :).

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 1st, 2009, 5:35 pm 

Tekstovi: 251
Ubio ga behom ! :roll: :)

Pobjedu Nadala zaista nisam ocekivao ali se da vidjeti odakle sta dolazi sada kada sam malo zavirio u njihove medjusobne duele gdje Nadal vodi nesto kao 17-6 u pobjedama.

Ovo otprilike podobro objasnjava poraz - u individualnim mecevima (ovdje ukljucite i sah) cesto se desi da imate neugodnog protivnika kojeg skoro nikako da pobjedite (i pocesto je taj protivnik po vecini kriterija slabiji od vas) a isto je moguce i obratno - tucete redovno protivnika koji je realno bolji od vas. Situacija kada jednostavno jedan protivnik "ne lezhi" drugom. U shahu mi pada na pamet Fisher i Spasky - iako je Fisher tada bio skoro neprikosnoven gdje god bi se pojavio, gotovo je redovno gubio od Spaskog, i mislim da je Boris jedini igrach koji ima pozitivan skor protiv Fishera iz doba njegove vladavine.

Nadal se neocekivano dobro nosio i pored teskog meca u polufinalu.
A Roger - ispade da mu je dva dana "odmora" i "cekanja" do meca bilo kontraproduktivno. Cekati protivnika koji vas je namlatio u zadnjih nekoliko susreta i misliti o njemu je "ko prziti se na maslacu" :) .

Moj stari a.r. je cesto znao reci "Ubio ga behom" a ja ko mali bi zamisljo ko neku omanju azdahu sto doleti i prepadne igracha, pa se ovom noge odsjeku i nemere trcat. :)

PS.
BEH - strah od dolazeceg megdana sa protivnikom koji je jak i jaci od vas (narocito ako vas je tukao prije), ponekad toliko intenzivan da ste mech vec upola izgubili i prije nego sto je poceo :D

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 1st, 2009, 6:28 pm 

:D :D :D Ubio ga je necim, moze biti da je BEH :).

Ovdje je cini mi se Brad Gilbert (bivsi prosjecan igrac i vrhunski trener, sada komentator) govorio o tim medjusobnim duelima. Medjutim, ja sam stvarno bio ubijedjen da ce Federer pobijediti, jer je kompletniji igrac. Ali....

Slijedeci je Roland Garos, a tamo je Nadal neprikosnoven. Bice to izazov vise za Federera, jer od jutros je u svakom smislu drugi igrac svijeta.

A Steffi Graf je redovno gubila od Monike Seles, prije onog famoznog incidenta u Hamburgu ili Stuttgartu, kada je onaj manijak nozem zbo Moniku. A Steffi je bila sve osim naivnog protivnika, ali protiv Monike nije islo.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 6th, 2009, 3:43 pm 

Tekstovi: 3246
Federer pobjedom u Wimbledonu ušao u istoriju

Slika

Švicarac Roger Federer pobjednik je teniskog Grand slam turnira Wimbledon. Federer je u finalu, nakon velike borbe i četiri sata i 16 minuta igre, savladao šestog nosioca, Amerikanca Andyja Roddicka sa 5:7, 7:6 (8/6), 7:6 (7/5), 3:6, 16:14.

Federeru je ovo bio šesti naslov na Wimbledonu i 15. grand slam titula u karijeri, po čemu je postao najbolji teniser u historiji. Osvajanjem Wimbledona Federer se vratio na prvo mjesto ATP liste.

Prvi set dobio je Amerikanac sa 7:5 za 39 minuta. U drugom setu Federer je u tie-breaku uspio da spasi četiri set lopte i na kraju dođe do izjednačenja. I u trećem setu Federer je slavio u tie-breaku 7-5, čime je poveo sa 2:1. Roddick se nije predavao nakon gubitka dvaju setova i uspio je izjednačiti na 2:2. Četvrti je set dobio je sa 6:3. Prelomni je bio četvrti gem, kada je Roddick napravio "break". Peti set također je donio veliku borbu. Pitanje pobjednika odlučeno je tek u 30. gemu, kada je Federer prvi put u meču napravio "break" i došao je pobjede, odnosno 3:2 u setovima. Posljednji set trajao je sat i 35 minuta.

Federer je za pobjedu dobio 850.000 funti, a Roddick upola manji iznos.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 9th, 2009, 2:09 pm 

Tekstovi: 2730
Džeparac, opet ode u Švicarsku..

Meč je bio stvarno dobar.

Pobijedio je bolji.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 24 posts ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 2 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: