www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 17th, 2021, 1:27 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 20 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor Poruka
 Naslov: Re: Muhammad Ali - najbolji svjetski sportista svih vremena
TekstNapisano: Decembar 23rd, 2008, 5:25 pm 

Tekstovi: 2099
Boks je u velikoj krizi i bez Kinga, a izlaska iz krize nema na vidiku. Marketing i novac su ucinili svoje, jer sada prosjecan bokser nakon dvije ili tri ozbiljne borbe postane milioner. Nakon toga, s obzirom na pohlepu i ego, postaju umisljeni, kupuje luksuzne kuce, aute i rasipaju se sa novcem. I prije nego sto i shvate sta se dogodilo, nadju se na samom dnu. Steta sto Portorikanci i Kubanci nisu bar malo krupniji, jer imaju izuzetno jaku skolu boksa. Ali priroda je ucinila svoje, pa ih veoma rijetko mozemo vidjeti tezim kategorijama.

A sto se tice sibicarenja, imao sam priliku da ih vidim puno puta. Kad bi se vracaj sa treninga, mi bi ko djeca razgledali ima li sibicara na Ciglanama, pa ako bi se oni slucajno zatekli tamo i mi bi otisli da vidimo koga ce to izlevatiti. Sjecam se tako jednom dosli mi da vidimo ko je zrtva, jedan od njih prostreo onu cohu i valja sibice. Dvojica, trojica na sigurnoj udaljenosti izvidjaju da ne naidje policija, a jos tri ili cetiri su tu oko cohe "prave guzvu". I onaj valja sibice i prica, a u tom prilazi neki dedo. I izvaljao je on sibice i ustao, te sad kao gleda okolo. Zove raju. A jedan od onih njegovih jarana, prodje kao njemu iza ledja i podize sibicu ispod koje se nalazila kuglica i vrati je nazad. Dedo sav sretan, dize ruku, izvadi petobanku i kaze "Evo hocu ja".
Onaj sto je vrtio sibicu kao "nije vidio" da mu je ovaj pokazao gdje je kuglica, rece mu da bira.
Dedo podize sibicu, nadje kuglicu i osvoji 50 maraka :mrgreen: . Ali kao sto ga je sejtan :D donio tu, valjda taj isti, a mozda i neki drugi sejtan :D natjera dedu da ostane.
Kaze onaj sibicar, dedo hajde sad da igramo duplo, da poduplas pare. Dedo onako sretan, gleda u onog nepoznatog "jarana", koji mu je digao sibicu prvi put, kao da trazi podrsku od njegu. Ovaj mu klimnu glavom, kao da mu kaze "Hajde igraj, dobices opet".
Kaze dedo hoce i stavi pare. Sibicar izvalja sibice i kaze dedi da bira. Dedo nema pojma sad sta da radi, ovaj ne mice nigdje, gleda samo pravo u dedu. A dedo gleda u onog svog "jarana" i ne zna sta ce. Zbrzise ga nekako, dedo podize sibicu, ali kuglice nema :D .
Ode stoja, dok rece keks :mrgreen: .
Eh, tu onda dolazi i najveca tuga. Sad pocinje nagovoranje, "Dedo hajde da se izvadis".
Dedo kaze, "Nemam para".
"Pa imas valjda dovoljno da povratis sto si izgubio", rece mu sibicar.
I opet sejtan ili pohlepa, a mozda i nesto trece proradi u dedi, te izvuce jos 50 maraka iz dzepa, i odluci da se "izvadi" :D .
Opet ista procedura, valjanje sibica, dedo povlaci, a kuglice nema :D .
Dedo podje da digne i drugu i trecu sibicu, ali neko viknu policija, coha se brzo pokupi, sibicari nestadose za tren, a dedo osta da razmislja gdje je bila kuglica :D . Kuglica, koja ga je kostala 100 maraka.

I nije bio dedo jedini, nego je svaki put bio neki novi dedo, a u ostalim ulogama uvijek isti ljudi.
A za one radoznale, kuglica je pod malim prstom, tako bar kazu. A nedavno neko napisa, da je mali prst najpoznatijeg sarajevskog sibicara Hajre Hastora i dan danas savijen :D . Profesionalna deformacija kazu :roll: :) .

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 9th, 2009, 2:30 am 

Tekstovi: 3246
Muhamed Ali najbolji sportista svih vremena

Slika

Proslavljeni američki bokser Muhamed Ali izabran je za najboljeg sportistu svih vremena u anketi njemačkog dnevnika "Bild".

Trostruki svjetski prvak u teškoj kategoriji ranije je dobio priznaje televizije BBC za ličnost 20. vijeka, a proglašen je i za najboljeg sportistu i u izboru časopisa ’Sport Illustrated".

Na drugom mjestu nalazi se brazilski fudbaler Pele, koji je osvojio tri titule svjetskog prvaka, 1958. u Švedskoj, 1962. u Čileu i 1970. godine u Meksiku.

Treći je legendarni njemački vozač Formule 1 Michael Schumacher. Slijede Michael Jordan (košarka), Roger Federer (tenis), Franz Beckenbauer (fudbal), Jesse Owens (atletika), Diego Maradona (fudbal), Carl Lewis (atletika) i Michael Phelps (plivanje).

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 9th, 2009, 8:01 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
I ja bih glasao za iste,samo mi malo smeta otkud Bekenbauer,ako je morao biti i neki evropski fudbaler onda - Johan Krojf.Ali,valjda,Nijemci pravili listu,pa tako...Za one mladje,proguglajte,pa cete vidjeti da je Johan "vedrio i oblacio" evropskim i svjetskim nogometom dugi niz godina.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 9th, 2009, 10:07 pm 

Tekstovi: 2730
Što se tiče boksa, prošlo je vrijeme ustajanja u 4 ujutro, da se gleda boks. Pravi boks.

Ono što je Cassiusu Clayu, kasnije Muhammadu Aliju napravio pošteni američki bijelac, sramota je i ljaga sa kojom će morati
"vječno" da žive. Uništena mu je karijera, kad je bio na vrhuncu moći. Definitivno najbolji bokser svih vremena. Ostalo je historija.

I, danas mi je lijepo pogledati glavne mečeve, pa mi se vrati onaj plamičak i još se u stolici vrtim gledajući udarce..
Kupio sam čak i par DVD od njega, jer to ima vrijednost, a i jeste dokument.

Mislim, da mu nema premca i poslije njega više ništa ne liči na sport. Mlaćenje prazne slame. Kik ovo i ono, i ne gledam.

Vjerujte, nisam htio gledati..i slažem se sa onima koji kažu da je sve postao biznis, bez srama i odgovornosti prema publici..

Ovdje, ako postoji mogućnost, neka se prikaže cijeli njegov život u riječi, slici i tonu..Za uspomenu!

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 12th, 2009, 9:02 am 

Muhammad Ali je najbolji sportista svih vremena bez ikakve dileme. Nevjerovatno je koliko je cijenjen medju ljudima u SAD-u.

Sto se tice ostalih koji su se nasli medju prvih deset, onda tu Beckenbaueru sigurno nije mjesto. A moze se dodati nekolicina drugih sportista, koji sigurno zasluzuju mjesto medju prvih deset. Kao npr. Drazen Petrovic (kosarka), Magnus Wislander (rukomet), Pete Sampras (tenis), Sergej Bubka (atletika), Jens Weifslog (skijaski skokovi), Ingemar Stenmark (skijanje)....

A mogao je i Johan Krojf biti medju tih deset sigurna. Ja ga nisam gledao uzivo, samo snimke njegovih utakmica, ali je svijetu u amanet ostavio potez koji se danas naziva "Krojf" u svijetu fudbala. To je dakle onaj sjajni "laznjak" kada se lopta vrati u suprotnu stranu petom.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 1st, 2009, 8:24 pm 

Bokserska legenda u Irskoj
Muhammad Ali u potrazi za svojim korijenima

Slika

Najveći bokser svih vremena i jedan od najboljih sportista u historiji, Muhammad Ali, nalazi se na sentimentalnom proputovanju Irskom u potrazi za svojim korijenima.
Tako je danas 67-godišnji Amerikanac i bivši trostruki svjetski prvak u teškoj kategoriji stigao u Ennis, gradić u istočnoj Irskoj, dom njegovog pradjeda Abea Gradyja.

Desetine hiljada obožavatelja dočakali su istinsku legendu svijeta boksa i spremaju se gledati televizijski prijenos svečanosti u kojoj će Gradsko vijeće Ennisa Aliju dodijeliti status svog prvog počasnog građanina.

Alijev djed Grady stigao je Sjedinjene Američke Države 1860-ih i oženio se oslobođenom afroameričkom ropkinjom. Jedan od potomaka iz tog braka bila je i Osessa Lee Grady Clay, koja je bila Alijeva majka.

Genealozi su ustanovili Alijevo porijeklo 2002. godine, ali slavni bokser, koji boluje od Parkinsonove bolesti, degenerativne bolesti mozga, do sada nije bio u posjetu Ennisu.

(Sa-x-Totalsport)

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 29th, 2009, 11:35 am 

Italija
Muhammad Ali sportista 20. stoljeća

Slika

Legendarni američki bokser Muhammad Ali najveći je sportista 20. stoljeća, dok su drugo i treće mjesto zauzele nogometne zvijezde Diego Maradona i Pele, rezultat je ispitivanja javnog mijenja u Italiji.
Foto: AP
Foto: AP
Američki bokser, rođen kao Cassius Marcellus Clay, prikupio je 17,5 posto glasova, ma drugom mjestu je Maradona sa 13,8 posto, dok je Pele dobio 10,5 posto.

Među najznačajnijim sportistima prošlog stoljeća nalaze se i košarkaš Michael Jordan, atletičar Jessi Owens, rumunska gimnastičarka Nadia Comaneci i brazilski pilot formule 1 Brazilac Ayrton.

(Fena)

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 30th, 2009, 4:38 pm 

Svasta :), cudo mi da su zabari realni.

Cudno mi da nisu uvrstili Dinu Zoffa, Alberta Tombu, Enza Ferraria, Pietra Meneu i mnoge druge uspjesne talijanske sportiste.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 20 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 2 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: