www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 17th, 2021, 12:42 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 20 posts ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Muhammad Ali - najbolji svjetski sportista svih vremena
TekstNapisano: Decembar 5th, 2008, 3:23 am 

Tekstovi: 2099
Malo je sportista u svijetu, koji su bili tako popularni kao Muhammad Ali. Covjek koji je probio sve moguce barijere, bio i ostao najveci. Voljeli su ga ljudi sirom svijeta, bez obzira na vjeru i boju koze. Bio je simbol borbe za pravdu. Odbio je da ide u Vijetnam, zbog cega mu je oduzet sampionski pojas, ali je ostao dosljedan svojim principima. Ostao je uvijek isti, najveci i najbolji.

Iako je u vrijeme kada sam ja odrastao Muhammad Ali bio daleka proslost, a bokseri kao sto su Tyson, Holyfield, Leonard i drugi bili glavne zvijezde, to me nije sprijecilo da postanem fasciniran likom i djelom najveceg i najboljeg svjetskog sportiste svih vremena.
Trudio sam se, da procitam sve sto mi je doslo pod ruku, a imalo je veze sa Alijem. I procitalo se dosta toga, ali evo za pocetak, jedan odlomak iz Oslobodjenja, napisan od strane tadasnjeg glavnog urednika Oslobodjenja Kemala Kurspahica. Tekst je napisan 1996 godine, a evo i meni najdrazeg odlomka.

Muhammad Ali jednom je, oprastajuci se od ringa, rekao: "Volio bih da napravim film, samo jedan, ali da ga svi vide. Istinitu, zivotnu pricu o sebi. Pocela bi u ponedjeljak ujutru, 17. januara 1942. godine u Opstoj bolnici u Louisvilleu, Kentucky. Kamera fokusira tek rodjenu bebu, djecaka koji place. Muzika ide dam-di-dam-dam, dam-di-dam-dam, a ozbiljan glas govori: Ovo je stvarna prica o covjeku koji je potresao svijet, koji je dosao iz malog provincijskog mjesta i bilo mu je sudjeno da sjedi medju kraljevima i monarsima i koji se odrekao miliona dolara - za principe...."

Nazad na vrh

Naslov: Re: Muhammad Ali - najbolji svjetski sportista svih vremena
TekstNapisano: Decembar 8th, 2008, 3:03 am 

Tekstovi: 4128
Ovdje hocu da zazelim BAJRAMBARECOLA nasem Ali Muhammedu i svim ostalim iz Gracanice, kao i ostalim muslimanima sirom svijeta. :mrgreen:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 21st, 2008, 4:11 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Ko nije gledao sinoc mec Holifilda i Valujeva mozda ce i dalje zivjeti u nadi da u sportu ima postenja.Veteran Holifild iako sa 46 godina na ledjima demonstrirao je u 12 rundi svu vjestinu zbog cega ovaj sport i zovu plemenitom vjestinom.Podsjetio je na nenadmasnog Alija,lagan,spreman,brz,taktican,okretan.U svih dvanaest rundi niti jednom,ama niti jednom nije primio udaraac,a zadao ih je na desetine, a mec je IZGUBIO.
Stoga ja vise nemam namjeru gledati bokserske meceve i trositi zivce.Sve je postalo biznis ii sve se vrti oko toga.A ovo sinoc je toliko bilo ocito da se i zadnjem amateru-gledaocu sve skupa zgadilo.Fuj.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 21st, 2008, 7:07 pm 

Tekstovi: 251
da li King-ova mashta radi ovako:

"...onaj starkelja se josh uvijek dobro drzi...i dosadjuje pravo...a svakom treba para za zivota...hahaha....a ime mu je neosteceno i svi ga znaju...samo kad bih go mogo izvuc i napalit, malo parama malo sujetom...i obavezno da mi na kraju izgubljenog mecha kazhe da je zadovoljan sudijskim ishodom...pa jebo ga zivot, moram cuvat da ne povrijedim aktualnog..." :roll:

mrsko mi sad trazit koliko je dobio Holyfield, koliko Valuev a koliko KING... :mrgreen:

a ko je platio , e to ne moram trazit... :)

dajte boksa i somuna :mrgreen:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 21st, 2008, 7:27 pm 
Site Admin

Jeste,bunaru.Samo treba imati mrvu postovanja prema onima koji placaju ulaznice i koji bulje u TV.Ili je ono...ko jebe vas pet-set posto,a,uostalom,pare i nisu kod vas.Ipak je najbolje ne gledati ko i one kecere sto lome vrat jedan drugom,a djecurlija vristi...ali,da nije one,da meni sve ne mirise i isareti i da je i ostali,"ozbiljniji" svijet sazdan od istog materijala."Svetlana,Svetlana,sta se pravis svetica..."

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 21st, 2008, 8:14 pm 

Tekstovi: 13163
Vala neviđena krađa. Holefild je bio bolji svih 12 rundi. Al dajde!

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 21st, 2008, 8:51 pm 

Sele je napisao:
Jeste,bunaru.Samo treba imati mrvu postovanja prema onima koji placaju ulaznice i koji bulje u TV.Ili je ono...ko jebe vas pet-set posto,a,uostalom,pare i nisu kod vas.Ipak je najbolje ne gledati ko i one kecere sto lome vrat jedan drugom,a djecurlija vristi...ali,da nije one,da meni sve ne mirise i isareti i da je i ostali,"ozbiljniji" svijet sazdan od istog materijala."Svetlana,Svetlana,sta se pravis svetica..."

svijet je jako zanimljivo mjesto :D

igraj kao leptir, ubadaj kao osa - sto bi reko Muhammad Ali :)

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 21st, 2008, 9:48 pm 

Ma gdje je Don King, tu nisu cista posla. Tako je bilo dok je boksovao Ali, tako je i danas.
Inace profesionalni boks je u velikoj krizi. Odavno se vec na sceni nije pojavio dobar bokser u teskoj kategoriji, pa su zbog toga pokusali sa ovim laksim bokserima tipa Mayweather i De La Hoya. Ali slabo to prolazi.

Uglavnom jad i bijeda, kada je u pitanju boks danas.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 21st, 2008, 10:24 pm 

ali je kod Kinga racun cist... :roll:
tacno se zna koliki dio kolaca kome ide... :roll:
glavni igraci zadovoljni :) , tu i tamo poneki eksces :D

zato King toliko godina nosi ime King :lol:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 22nd, 2008, 12:00 am 

Ma on je ovdje procitan davno, ali je problem sto je i previse sirotinje. Evo neki dan citam u novinama, neki bivsi bokser krenuo da reklamira po najgorim kvartovima svoju boksersku skolu.
Kaze da njemu nije bilo boksa, vjerovatno ne bi ni dozivio sadasnje godine (sredina 40-ih). Pa eto kao hoce da se oduzi na neki nacin i pokusa nekoga uz pomoc boksa izvesti na pravi put.
Takvih ljudi ima jako mnogo, koji otkrivaju te talente, ali zbog nedostatka novca nisu u stanju da ih lansiraju u sam vrh. A onda se pojavi Don King i ugovori im borbu, u kojoj on, naravno, hajruje desetak puta vecu sumu novca od samog boksera.

Ali nije samo Don King takav, ima ih takvih i BiH, a i po ostalim zemljama. Nemaju frizuru kao on, ali kradu i varaju na sve strane.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 23rd, 2008, 12:53 pm 
Site Admin

To ti je ono,kad su pitali jednog ostarjelog sibicara,koji jos uvijek valja sibice na stanici,zar,bolan,Zoka to vise nije prokuzeno,na sta ce ovaj,e,moj jarane,tri papka umru ,a rodi se pet novih.I tako u krug.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 23rd, 2008, 3:29 pm 

Tekstovi: 10155
Ja ha vidim Kinga kako mase zastavicama dok oficijelni spiker najavljuje supanike mijenjam kanal.Znam da gdje je on nema uzivanja u ovoj vjestini i da je pobjednik vec poznat pa sto dangubiti.Tako sam i ovaj mec propustio jer nije bio samo king vec tu jos i bivsi smeta vise od njega.Ovaj drugi je jedan od onih koji upropastise boks i kad ga Tajson ujede meni bilo drago jer njegova borba je na sve licila osim na boks pa je bilo mijesta i ujedanju.Frejzer je bio bokser ali njegov glavni zadatak bi da Alija skloni sa ringa zbog njegovog politickog i vijerskog razmisljanja kojem mu King i te kako pomoze u tome.Frejzer je vise omrzen nego sa simpatizerima otiso iz boksa zbog pesinluka a Kingu napravi stazu s koje nikad jos nije skreno.Kad ga Foreman ko horoza ganja i izmlavi svi su uzivali i to ga na ringu zadrzi dugo kao nikog drugo i kada se razidze grupa boksera iz tog vremena iz koje je Norton jedan od zadnjih sve u boksu poceo je odredzivati King.Tako jos uvijek ovaj vec senilni dzuturum ima sve konce u rukamai samo je pitanje ko mu je nasljednik.Tesko da ce se vise ikada uzivati u boksu kao u vrijeme Alija.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 20 posts ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 3 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: