www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 12:13 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 135 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: KK Mladost Rogatica
TekstNapisano: Oktobar 21st, 2008, 2:31 am 

Tekstovi: 2099
Evo neka ova tema bude posvecena KK Mladost Rogatica.

Za pocetak, zna li iko tacnu godinu osnivanja KK Mladost Rogatica?

Nazad na vrh

Naslov: Re: KK Mladost Rogatica
TekstNapisano: Novembar 4th, 2008, 4:58 pm 

Tekstovi: 13163
JA NEZNAM KADA JE MLADOST OSNOVANA, ALI ZNAM SIGURNO DA ĆE TE SE OBRADOVATI OVOJ SLICI KOJU NIGDJE VIŠE NEĆETE NAĆI OSIM NA VAŠOJ STRANICI. MOŽETE LI IH PREPOZNATI?

Slika

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 4th, 2008, 5:33 pm 

Tekstovi: 3246
E Pitar svaka cast za ovu sliku, evo ja cu odmah poceti.
Prvu kosarkasku loptu u Rogaticu je donio Mehmed Sokolovic. A kad je KK Mladost osnovana neznam tacno ali mislim da je 1959 god.
Prvi red stoje, s lijeva na desno:
1. Amir Kulic
2. Kasim Lihic
3. Hasanagic Osman - Sizi
4. ????
5. Feriz Dzevad - Kiza
6. ???????????
7. Lihic Midho (po meni najbolji kosarkas sto ga je rogatica imala)
8. Jasarevic Nijaz - Cola
9. ????
10. Hodzic Asaf
11. ????

Neka neko dopuni ovaj red pa da nastavimo dalje (drugi red).

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 5th, 2008, 12:22 am 

Pitaru hvala puno za sliku. A ja sam preko "stele" uspio da saznam i koja je utakmica u pitanju :), te naravno sve igrace.

Rijec je dakle o utakmici izmedju bivsih (plavi) i aktivnih igraca KK Mladost Rogatica.
Prije nego sto napisem imena, da kazem da je prvu loptu u Rogaticu donio Fehim Barakovic.
A da je klub zvanicno osnovan 1975 godina, a naravno kosarka se igrala i prije toga u Rogatici.

Da krenemo sa imenima :)

Stoje: rahm. Amir Kulic, rahm. Kasim Lihic, Sizi, Sejo Pesto, Kiza, Tomo, Midho, rahm. Cola, Marko, Asaf Hodzic, Miso
Cuce: Franca, Guhdija, Bahko, Pava, Ljupce, Sejo Golic, Amir Busatlija, Ljuban, Seli, Sejo Curka

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 6th, 2008, 10:33 pm 

Tekstovi: 10155
A o tome ko je prvi donio kosarkasku loptu ja imam drugaciju informaciju.Prema kazivanju Muniba Mehmedovica(covijeka koji je bio zaduzen za sport i kulturu u Rogatici)loptu donese Mehmed Sokolovic.Tada se i pocelo igrati i u to vrijeme dali bi kluba neznam ali znam da je nesta kao ekipa postojalo.Kasim Lihic a.r.,pomenuti Munib,Sejdalija Bradarac,Hasan Musanovic idr.bili su u toj ekipi.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 7th, 2008, 1:24 am 

Cekao sam da me demantujes ;).

A ja cu moj izvor da naruzim :).

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 8th, 2008, 2:24 am 

Tekstovi: 10155
Nije ovo tebi rezil a ni demant.Jednostavno to je ono sto ja znam a sta je tacno valjda cemo saznati.vazno je da se spominju oni koji su pomagali ovom sportu u Rogatici i da him i na ovakav nacin izrazimo zahvalnost.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 8th, 2008, 12:59 pm 

Tekstovi: 4128
Zecino, sram te bilo. Zaboravio si svog komsiju, a mog babu rahmetli.
HRDJO JEDNA.
Stidi se svoje nadmorske visine.
Vaki si, naki si, gori si od mene.
J... te pecen horoz u usta.
Rek'o sam ti svasta i neka sam.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 10th, 2008, 1:52 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Prvi kosarkaski klub osnovan u Rogatici zvao se "Amater" negdje pefesetih godina proslog vijeka,a pored mladica iz Rogatice(Milad Petrusic,Savo Planincic,Hasan Musanovic,Kasim Lihic...) u njemu su ograli i gosti iz Sarajeva ; Nenad Malovic,Djoko Najsteter(bio je i prvi trener,a loptu je donio Mehmed Sokolovic,istinski sportski zaljubljenik."Amater" je bio jedan od rijetkih kosarkaskih timova,a cini mi se da im je najveci domet bio polufinale kupa BIH protiv "Jadinstva" Tuzla.Kosarkaski sport je kasnije obnavllan kroz KK"Partizan",ali ni to nije bilo duga vijeka.da bi 1974/75 Omer Muftic okupio oko gimnazijskog tima jos neke mladice,a posto nisu imali novca,zatrazena je pomoc od FK"Mladost".Pomoc je "odobrena"uz odobrenje predsjednika FK uz uslov da se klub registruje pod imenom "Mladost" sto bi,na izvjestan nacin,utiralo put buducem sportskom drustvu.Ta ekipa je zaista bila slavna,a neki od tih mladica bili su istinski majstori; Midho Lihic,Osman Hasanagic,dr.Sead Golic,rahn.Nijaz Jasarevic i BracoTeskeredzic Tomo Andjelic,Rusmir Pavica,Armin Mehmedovic uz trenera Amira Krajinu.Vrijedni sportski radnici na celu ss Kasimom Lihicem,spomenutim Omerom Mufticem razvili su i tijesnu saradnju sa KK"Bosna" pa je jedno vrijeme trener bio Goran Radonjic omogucili su nam da u Rogatici gledamo evropslog prvaka "Bosnu",Rabotnickog";"Crvenu zvezdu",studentsku rprezentaciju USA,utakmicu zenskih kosarkaskih reperezentacija Jugoslavija - USA,i jos mnogo sportskih uzbudjenja u reziji domace "Mladosti" vrhunske kosarkase Delibasica,Varajica,Radovanovica,Hadzica,Karadzica,Nikolica,Georgijevskog i legendarne trenere Bosu Tanjevica,Lazara Lecica,Ranka Zeravicu...

Last edited by Sele on Mart 13th, 2015, 6:49 pm, edited 2 times in total.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 10th, 2008, 4:50 pm 

Stvarno nikad nisam imao pojma da je pokojni prof.dr. Djordje Najsteter igrao kosarku u Rogatici. Mogu reci da sam imao cast da ga poznajem i da treniram po njegovim programima. Za one koji ne znaju, prof.dr. Djordje Najsteter je jedan od najistaknutijih sportskih radnika u historiji BiH. Bio je dugogodisnji profesor na sarajevskom DIF-u i zasluzan je za uspjeh velikog broja sportista i sportskih radnika u BiH. Nazalost, njegovo znanje i iskustvo u poslijeratnoj BiH nikada do kraja nisu iskoristeni.
Bio je veliki sportski vizionar, koji je negdje 1996 ili 1997 godine, napravio jedan projekat koji se zvao "Sydney 2000". Bio je to projekat posvecen pomaganju vrhunskih sportista, kako bi sto spremniji docekali Olimpijske igre u Sydneyu 2000 godine.
Ideja je bila da se izaberu najtalentovaniji i da se godinama vrsi selekcija, tako da bi do pocetka OI imali konkurentne takmicare. Ipak salabajzeri koji su se tada nalazili u OK BiH nikada u potpunosti nisu podrzali ovaj projekat. Tako da smo u Sydney otisli sa 6 ili 7 predstavnika, od koji je jedino Nedzad Fazlija bio realno gledajuci vrhunski sportista.

Ako se mozes sjetiti koje je godine gostovala studentska reprezentacija SAD bilo bi lijepo.
Mogao bih onda pokusati isceprkati igrace koji su tada dolazili, mozda je bio i neko ko je kasnije postao poznati profesionalac.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 10th, 2008, 9:41 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Bilo je to godinu godinu nakon sto je "Bosna" osvojila Evropu.Na turniru u Rogatici je ucestvovala jedna univerzitetska selekcija iz USA,Bosna,domacaMladost,Crvena Zvezda sa Zeravicom,Rabotnicki sa Lecicem,Sloboda Tuzla.Bio sam oficijelni spiker,i clan zirija za proglasenje najboljeg igraca.Ipak ja pitam Bosu(Tanjevica) koga proglasiti,a on,sta je lisac i strateg,veli;:"Danas nije bio najbolji,ali danima osvajamo turnire sa njim,a covjek nema,ama nikakve ni diplome,ni medalje." I,naravno,skromni pehar sa posvetom damo Ratku Radovanovicu.Utakmice su sudili poznati yu-internacionalci na celu sa Goranom Radonjicem,rodjenim Rogaticaninom.A rahm.Kasim Lihic bio je ,na izvjestan nacin,pravi domacin turnira.Kao starom kosarkasu,a zaljubljeniku u kosarku od glave do pete,pripala je cast da dijeli skoro sve diplome i priznanja,a narocito poklone kluba domacina koje je obezbjedio iz vlastitog dzepa.Tako je to bilo nekad.
Poslije prilazi Ratku Radovanovicu Lida Mahmutovic i onako seretski trazi autogram na obicnom komadu papira.Ratko malo zbunjen,a Lida ce njemu:"Nista ne brini,prepisacu ja to u teku".Ratko,i sam vrlo duhovit covjek,samo sto nije pao od smijeha.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 11th, 2008, 1:05 am 

Tekstovi: 251
onda mora da je to bilo 80-te...jer je Bosna bila prvak evrope 79-te...

jedan licni detalj sa tog turnira...

vec su se utakmice bile zavrsile mislim, il je finalna bila u toku...

prolazim ja pored igralista, ispred Suljkine radnje parkiran autobus i u njega ulazi...niko drugi nego Georgijevski, bek Rabotnickog i uglavnom rezerva ostalim bekovima u tadasnjoj reprezentaciji...poznadoh ga posto je imao karakteristicnu, neurednu bradicu...ali se i iznenadih njegovom visinom, bio je dosta visok mada ja na TV izgledao najmanji od svih ostalih kosarkasa...

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 135 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 1 onaj sto cita, a nece da se registruje.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: