www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: Decembar 9th, 2019, 5:56 pm.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 449 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: FK Mladost Rogatica
TekstNapisano: Septembar 21st, 2008, 4:40 am 

Tekstovi: 2083
rogaticani je napisao:
Iako vjerovatno znam ponajmanje o Mladosti u ovoj konkurenciji clanova :), onda cu samo otvoriti temu.

Posto je jedan nas clan jedan od najboljih igraca Mladosti u njenoj historiji, onda bi red bio da on napise koju za pocetak. Ja nazalost nisam imao priliku da ga gledam, jer sam bio premlad.
Ali prema kazivanju velikoj broja ljudi bio je najbolji. Fudbalski boem. A to mi je potvrdio i jedan igrac Mladosti sa najduzim stazom u prvom timu ;).

Pa eto bujrum pisite.

rogaticani je napisao:
Ovu temu izgleda nista vidjeli jos :).

Danas bi nekadasnja ekipa FK Mladosti pruzila bolji otpor reprezentaciji BiH nego sto je to ucinila Estonija.

ShANA je napisao:
Slazem se stobom ali ovisi koja generacija.
Mislim kad bi Seperkina generacija igrala protiv ovake ekipe Estonaca da bi je dobila.

ZELE je napisao:
EVO VIDJEH I OVO.DOBRA I VAZDA INTERESANTNA TEMA ZA SVAKOG ROGATICANA.
TI ONOG KURAJBERA NAFALI A NISI REKO DA BEZ CONTE TO NIKAD NEBI BIO :mrgreen: A DA MU ONA BITLISKA FRIZURA NIJE SMETALA DODAVO BI HLOPTE KO EDHEM SLJIVO ;) A I ROSPIJE SU GA UNAZADILE JER JE SVAKIM DANOM GUBIO KONDICIJU SVE VISE I VISE :oops: A ENO GA SAD KO KRAMPA :P :P :P JA ZA NJEGA KO PUBERTETLIJA IZGLEDAM 8-)

Kifla je napisao:
Neznam koliko se vi sjecate i ranijih generacija F.K. MLADOST, bilo je tu mnogo dobrih fudbalera tipa Hapa, Stuhnjo, Gagula, Beca i da ne nabrajam ali ih je zaista bilo dosta.

ZELE je napisao:
SALKICA,RUMAS,PERE,HIMZO,MINA.....
MOJ KIFLA KAKO DA IH ZABORAVIMO?O SVAKOM SEMERE SAHATIMA PRICATI.A UTAKMICE BIJEHU TEFERIC.NEZNAM STO ALI ZAPAD BI NESTO ATRAKTIVNIJI.MOZDA DA SUNCE NE UDARA U OCI DOK SE GLEDA U OVE LEGENDE.

Kifla je napisao:
A ja sam u posljednje vrijeme volio biti na Istoku, pomalo bi pijucko, mezio i galamio na Kemu, a on trener. A gore ispod Bandera drustvo i aksamluk. Boze dragi, to je samo moglo biti u Rogatici. Poslije tekme neko Sajki, neko Cici, neko Sehi, valjalo je proslaviti.

ZELE je napisao:
Jes samo ovo je o novom igralistu a ja o starom velim. ;)

SUHI0402 je napisao:
Ma ovaj kifla zna mlogo. Mozda smo negdje cuzamen, pardon, zajedno slavili. :lol: A i ovaj Zecan mlogo pamti, ko da mi je bio komsija :P Ja sam slavio i na Banderi i kod Cice i kod Sajke, i kod rahmetli Sehe i kod ... Gdje sam god slavio, dobro se slavilo.
STARA DOBRA VREMENA. :cry: :ugeek:

rogaticani je napisao:
Nesto nigdje nisam procitao, ko je to bio najbolji trener FK Mladosti?

Seperke nesto nema, a cini mi se da bi on bio najkompetentniji da odgovori na to :).

ZELE je napisao:
Ja sam doguro do Avde Brankovica a.r. a brate i bio je dobar.Sad se sijetih da sam prdekno 71-e. :oops: :oops: A i Ceson je dobro vodio Mladost.

Nazad na vrh

Naslov: Re: FK Mladost Rogatica
TekstNapisano: Septembar 21st, 2008, 3:04 pm 

Tekstovi: 3246
Kifla je napisao:
Sto se tice trenera rogaticke Mladosti moglo bi se pisati nadugo i nasiroko. Ja ih pamtim dosta: od Agana Peste, Zejnila Ajanovica, Bajkica, Krese, Avde Brankovica, Pereta i tako redom. Na mene je najveci dojam ostavio r.a.h. Avdo Brankovic. Mislim da je on proizveo jedan dobar broj kvalitetnih fudbalera. Nabrojacu neke Dido, Hazo, braca Muhici, Keri, Kasa, Nedjo. Bio bi to duzi spisak, ali je dovoljno i ovih nekoliko imena. Treba napomenuti da je jedno vrijeme Mladost vodio i cuveni trener Ribar a Bogami i nas Kokot. Svaki trener u svoje doba imao je po 2-3 fudbalera koji su se isticali od drugih. Ja ih znam dosta a o tom mozda drugom prilikom.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 25th, 2008, 12:24 pm 

skrmz1928 je napisao:
Neko spomenu nekog Seperku. Poznavao sma dobrih fudbalera pod prezimenom Jusic, a.r. braca Alija (Juda) i Asim (krnjo). Znam i gledao samih kako dobro i nadasve srcano igraju fudbal, a taj vas pomenutu Mehmedalija Jusic je brate igrao lopte, ja ga nikada nisam cuo da igra nogomet ili fudbal. ;) :D
Sto se tice trenera i uprava Mladosti zlatna vremena su bila dok je u Rogatici bio dr. Sevket, ostalo je bilo zivotarenje, toliko se ja sjecam

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 25th, 2008, 3:03 pm 

Tekstovi: 10123
Ma Mladost nikad nije imala zlatno doba.Bilo je i igraca i trenera koji su mogli postici rezultate ali za to je trbala lova.Rogatica je nikad nije imala ni da finansira za Zonu a vise da ne pominjem.Vazno je da smo uzivali gledajuci ih pa i onog sto se hlopto 8-)

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 25th, 2008, 6:51 pm 

Tacno je da su braca Jusic Alija - Juda i Jusic Asim - Krnjo harali jedno vrijeme, bilo je jos dosta hloptarosa u Rogatici koji su dobro i dugo igrali jedan od njih je i Nail Kartal - Kaca koji je sjajno igrao preko dvadeset godina i mislim da je jedan od najboljih koji je igrao na starom igralistu.
Mladost je imala mnogo istaknutih fudbalera hloptarosa, Kena Hadzihasanovic, Mensur Agic-Mesak,Cige,Dido,braca Muhic,Hazo, Keri,...........
Ali ipak mislim da je najbolji od svih Jusic Mehmedalija - Seperka, on je najbolji i najkomplementniji fudbaler hloptaros ;) FK Mladost od kako sam ja pratio ove utakmice.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 26th, 2008, 1:22 am 

Kifla je napisao:
Kao sto u predhodnom postu rekoh, svaka generacija je imala svoga Lera, jedan od tih je bio i Seperka. Ali mi koji malo dulje pamtimo nesmijemo a ne spomenuti jos kojeg naesg vrsnog fudbalera. Kokot, Jesenkovic, Hapa, Ciga, Soso, Hazo, Dido, Braca Muhic i jos puno, mozda samo malo poznatiji od nabrojanih. A tu su jos bili: Izvrsni braca Jusic, Silja, Cojo, Jova, Miro pa malo stariji Stuhnjo, Gagula, Salkica, Beca, Vidomir i tako redom. Svi vi mozete nabrojati tih nasih pulena i uspjesnih fudbalera.

Eh Seperka je posebna prica i o njemu bih mogao dugo i nasiroko pisati. A to bih mogao i u par recenica reci. Covjek koji je volio svoj grad svoju MLADOST i Carsisku raju. Omiljen medju rajom a tako je i vracao. To je covjek koji je toliko puta obradovo sviju nas, i covjek koji je i plakao s nama. Ma ljudi moji da skratim volili smo mi njega, volio on nas. I ja mu zelim dobro, zdravlja i srece.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 26th, 2008, 2:28 pm 

Kifla je sve reko sto treba kad je rijec o Seperki.100% i ja tako mislim.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 26th, 2008, 2:32 pm 

Tekstovi: 13163
SEPERKA JE BROJ 1. TO JE IGRAC KOJI JE GRIZO TRAVU, PLAKO KAD IZGUBI. JEDNOM JE ZAKASNIO NA UTAKMICU U FOJNICI, HTIO JE DA CRKNE STO NEIGRA.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 26th, 2008, 6:26 pm 

Tekstovi: 294
U pravu si Pitar, bilo ih je mnogo Al Seperka je br. 1.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 27th, 2008, 8:19 pm 

Tekstovi: 294
Ovdje bi trbalo spomenuti i covjeka bez kog nasa Mladost nebi funkcionisala. Muhamed Vukas.
Covjek koji je godinama imao naj vecu radnu obavezu u klubu. Na njegovim plecima bilo je sve,
od pripremanja opreme do postavljanja mreza i markiranja igralista. I on i njegova porodica bili su radno ukljuceni u FK MLADOST. Svi smo ga voljeli ko naj rodjenijeg svog. Gegusa je bio glavni i uvijek je govorio moji fudbaleri, a stotinama anegdota moze se ispricati o njemu. Kasnije smo ga zvali LOZANO i nije se ljutio volio je on sviju nas. A i danas kad sjedem sa Lozanom, prisjetimo se tih lijepih dana i kane poneka suza. Volio je on svoju Mladost i svoju Rogaticu.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 28th, 2008, 3:55 am 

Tekstovi: 1
Ala nafaliste onoga MACKA sa toplika :P :D :lol:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 1st, 2008, 2:49 pm 

I VUle i Serbo su kao zastitni znak Mladosti.Svi su prolazili a oni su uvijek bili tu.I Vule i njegovi Vucici ucinili su ono sto se nikad nemoze zaboraviti.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 449 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 4 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: